Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Avalanche Blok Zincirinin X ve C Ağları Kısa Bir Kesintiye Uğradı

On-chain verileri, X zinciri üzerinden yapılan işlemlerin gecikmeli gerçekleştiğini; C zinciri üzerinden yapılanlarınsa bir kesintinin ardından düzeldiğini gösterdi.

23 Mart 2023 12:03

Güncellenme: 23 Mart 2023 12:20

Avalanche'ın AVAX token’ı, yeni yazılımda oluşan hatalar yüzünden protokolün X ve C zincirlerindeki düğümlerin (nodes) çökmesinin ardından gözle görünür biçimde düştü.Avalanche benzersizdir çünkü üç zincir kullanır: C zinciri, X zinciri ve P zinciri.


C zinciri, akıllı kontratların içinde bulunduğu ve MetaMask ile birlikte kullanılan zincir olduğundan dolayı, Avalanche'ın DeFi topluluğuna ev sahipliği yapar. X zinciri borsa zinciridir, ileriye ve geriye fon göndermek için kullanılır. P zinciri ise platform zinciridir, AVAX stake etmek ve doğrulayıcı olarak hizmet vermek için kullanılır.


C zinciri bir saatlik bir kesintinin ardından düzelirken, bazı X zinciri düğümleri hala çevrimdışı.


On-chain verilerine göre, X zincirin ağ kalitesi düşüş yaşadı ve sadece bir avuç işlem gerçekleştirebiliyor. Zincirin, saatte yalnızca birkaç işlem yapılmasına fırsat verdiği görünüyor; bu da zinciri neredeyse kullanılamaz hale getiriyor.Yüzde 90’ı aşkın doğrulayıcı AvalancheGo'nun en son sürümüne geçti. Bu geçiş, bugün erken saatlerde yüzde 12 artış gösterdi.


Avalanche henüz kesintiye dair bir açıklama yapmasa da pek çok katılımcı sorunu çözmek için GitHub forumunda çalışıyor.


AVAX, perşembe günü TSİ öğleden önce bu yazı yazılırken 16,89 dolardan işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    AVAXX-chainC-chainAvalancheGoMetaMask

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk