Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Asya’daki Kurumlar Likit Staking’le İlgilenmiyor

Likit staking, ikinci en büyük DeFi hizmeti haline gelse de Asya merkezli kurumları etkileyemedi.

1 Mart 2023 15:42

Güncellenme: 1 Mart 2023 17:31

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto borsası Kraken’in staking hizmetlerini hedef almasından bu yana likit staking token’lar yükselişe geçti. Kripto saklama sağlayıcısı Hex Trust verilerine göre bu token’ların kilitli toplam değeri 15 milyar dolar olsa da Asya’daki kurumlar bunu yeterince etkileyici bulmadı.

Hex Trust’ın piyasa teknolojileri başkanı David Cicoria, durumu “Kurumsal müşterilerimiz varlıkların likit olarak saklanmasıyla ilgilenmiyorlar. Bu yöntemi yalnızca merkezi staking hizmeti alamadıkları durumlarda tercih ediyorlar” şeklinde açıkladı.

Cicoria, likit staking hizmetlerindeki merkezileşme endişesi, düzenleyicilerin belirsizlik ve hack’lenme risklerine dikkat çekti.

Ayrıca Cicoria, SEC’in açıklamaları doğrultusunda “Likit staking, merkeziyetsiz finans protokollerini uyguluyor ve menkul kıymetler olarak kabul edilmiyor. Hizmetin düzenleyici yönü ise yasal olmaya oldukça uzak görünüyor” ifadelerini de ekledi.

SEC Başkanı Gary Gensler ise Wall Street Journal’a likit staking’in aslında kredilendirmeye çok benzediğini, bu yüzden aracı staking platformlarını şüpheli bulduğunu dile getiriyor. Açıklamalarına göre SEC’in Kraken’ı hedef almasının sebebi bu olabilir.

Bununla birlikte Hong Kong, kripto politikasını güçlendirmeye devam ediyor. Kurumsal ve perakende yatırımcılar için bir lisanslama stratejisi oluşturmaya çalışıyor ve bu, staking hizmetleri çerçevesinde gerçekleşebilir.


Daha Fazla Oku

    Hex TrustSEClikit stakingHong Kong

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tokenizasyon Firması Superstate, Geleneksel Fonları Blokzincir Üzerine Taşımak İçin 14 Milyon Dolar Yatırım Aldı

15 Kasım 2023 23:23

4
Kripto Vakfı Nedir?

15 Kasım 2023 20:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk