Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ARK, Kendi Bitcoin ETF'sine 15.9 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Şirket, ABD'de listelenen bitcoin vadeli işlem piyasasına bağlı ilk ETF olan ProShares Bitcoin Strateji ETF'sinde (BITO) 15,8 milyon dolarlık hisse sattı.

17 Ocak 2024 15:01

Güncellenme: 17 Ocak 2024 16:11

ARK Invest, yeni listelenen kendi spot bitcoin borsa yatırım fonundan (ETF) 15.9 milyon dolar değerinde hisse satın aldı.


Cathie Wood'un yatırım şirketiNext Generation Internet ETF'sine (ARKW) 365.427 ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) hissesi ekledi. ARKB hisseleri, bugün 11 Ocak'taki listeleme fiyatı olan 49 dolardan yaklaşık %11 düşüşle 43,51 dolardan kapandı.


Aynı zamanda ARK, ABD'de listelenen bitcoin vadeli işlem piyasasına bağlı ilk ETF olan ProShares Bitcoin Strateji ETF'sinde (BITO) 15,8 milyon dolarlık hisse sattı.


Firma, GBTC'nin bitcoin ETF'sine dönüştürülmesinden önce, aralık ayında Grayscale Bitcoin Trust'taki (GBTC) varlıklarını satmıştı. Daha sonra ABD'deki spot bitcoin ETF'lerinin onaylanması beklentisiyle GBTC hisselerini BITO ile değiştirdi ve Cathie Wood, halihazırda onaylanmış bir fonun, gerçekleşmeyi bekleyen bir onaydan daha güvenli olduğunu söyledi.


Onayın gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra ARK'ın BITO hisselerinin bir kısmını spot bitcoin ETF ile takas etmesi beklenen bir durumdu.


Daha Fazla Oku

    ETFBitcoinark investgbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk