Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Arjantin’i Yenen Suudi Arabistan NFT’nin de Yıldızı Oldu

Dünya Kupası’nda sürpriz yaparak Arjantin’e karşı galip gelen Suudi Arabistan’ın NFT koleksiyonu satışları yüzde 378 arttı.

23 Kasım 2022 11:54

Güncellenme: 23 Kasım 2022 13:28

FIFA Dünya Kupası birkaç gün önce başladı ve taraftarlar bu yıl turnuvayı kimin kazanacağına dair tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Kripto sektöründe ise Suudi Arabistan şu an çok popüler bir konumda.


Suudi Arabistan, dün turnuvanın favorilerinden Arjantin’i sürpriz bir şekilde 2-1 yenince, Suudi Arabistan temalı NFT koleksiyonu ‘The Saudis’in satışları yüzde 378 arttı.


Arjantin taraftar token’ı ise CoinMarketCap verilerine göre haberin yazıldığı an itibarıyla yüzde 21 düştü ve 5.44 dolara geriledi. Lionel Messi’nin kaptanlığını yaptığı Arjantin dünkü maçta mutlak favoriydi.


Kripto token’ları bu yıl Dünya Kupası’nda bahisçilerin de ilgi odağı oldu. Taraftar token platformu Socios.com’un da üzerinde faaliyet gösterdiği Chiliz blokzinciri tarafından geliştirilen Chiliz token, turnuva başlamadan önceki hafta taraftarların ilgisi nedeniyle yüzde 39 arttı.


Ancak bu çok uzun sürmedi. Çünkü Portekiz ve Brezilya’nın da aralarında olduğu taraftar token’lar Pazartesi günü düşerek Bitcoin ve ether’in altında performans gösterdi.


Delphi Digital’den Priyansh Patel, “Büyük etkinlikler her zaman yatırımcılar için bir fırsattır. Bazı yatırımcılar bu büyük etkinlikler başlamadan önce satın alım yapıp daha sonra etkinlik başladığında satarak kâra geçmeyi hedeflerler” diyor. Patel, Dünya Kupası’nın da bu duruma çok uygun olduğunu belirtiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk