Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Arjantin Copa America Finaline Çıkarken ARG Token İkiye Katlıyor

CoinMarketCap'e göre Arjantin Futbol Federasyonu'a ait ARG token, işlem hacmine göre en büyük futbol taraftar token’ı.

11 Temmuz 2024 14:37

Güncellenme: 11 Temmuz 2024 14:42

Salı günü Arjantin’in Copa America futbol turnuvasının finaline çıkacağı kesinleşti. Gelişme, ülkenin taraftar token’ı ARG'nin piyasa değerini iki katından fazla artırdı.


Veri platformu CoinMarketCap'e göre, Arjantin Futbol Federasyonu'nun kripto para biriminin fiyatı, takımın Kanada'yı 2-0 yenmesinden bu yana %107 artarak 2,32 dolara yükseldi ve 30 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Token son 24 saatte %70'in üzerinde arttı. Token’ın piyasa değeri ise futbol taraftar token’ları arasında ikinci en yüksek olan 27,85 milyon dolara yükseldi, ancak yine de kazandığı 2022 Katar Dünya Kupası öncesinde ulaşılan 32,4 milyon dolarlık rekorun gerisinde kaldı.


Haberin yazıldığı sırada token’ın 24 saatlik hacmi, piyasa değerine göre en büyük futbol token’ı olan Paris Saint-Germain taraftar token’ından yaklaşık dört kat daha fazla olan 23,57 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.Merkezi borsa Paribu'da işlem gören ARG-Türk lirası (ARG/TRY) paritesi, son 24 saatlik toplam hacmin %88'ini oluşturuyor. Chiliz.net'de listelenen ARG-Chiliz token (ARG/CHZ) çifti, küresel aktivitenin yalnızca %0,17'sine denk geliyor.


Chiliz.net, Chiliz ($CHZ) ve Socios.com ile ortaklaşa tüm spor ve eğlence token’ları için ticaret platformudur. Arjantin Futbol Federasyonu, 2021'de ARG tokenini çıkarmak için Chiliz blok zinciri tarafından desteklenen bir taraftar etkileşim platformu Socios.com'u kullanmıştı.


Token sahipleri, takımın oyuncularıyla tanışmak ve Arjantin'in Buenos Aires kentinde zengin tarihiyle tanınan bir futbol stadyumu olan Estadio Monumental'e erişim dahil olmak üzere benzersiz takım etkinliklerine, deneyimlerine ve VIP hizmetlere erişim sağlıyor.


Daha Fazla Oku

    arjantinarg tokenfan tokenfutbol

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk