Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Arbitrum’daki Kilitli Değer 2,5 Milyar Doları Aşarak Rekor Kırdı

Ağdaki işlem hacimleri, aralık ayındaki meme coin çılgınlığının ardından patlama yaşayan Solana tabanlı uygulamaların hacimlerini bile geride bıraktı.

3 Ocak 2024 13:36

Güncellenme: 3 Ocak 2024 14:00

Arbitrum'un ARB token’ı 2 dolara yaklaşarak bir rekor kırdı ve kilitli toplam değeri (TVL) 2,5 milyar doları aştı.


Fiyatlar son 24 saatte yüzde 10 artarak kripto pazarının genelini geride bıraktı ve ağ üzerindeki uygulamaların on-chain hacimleri 920 milyon dolara ulaştı. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) ise aynı dönemde yüzde 1,7 düştü. Arbitrum’a gerçekleştirilen bu akın, aralık ayındaki meme coin çılgınlığının ardından patlama yaşayan Solana tabanlı uygulamaların hacimlerini bile geride bıraktı.


DefiLlama'dan elde edilen veriler, Arbitrum tabanlı uygulamalardaki TVL'nin ekim ayından bu yana 1 milyar dolar arttığını ve net girişlerde de yükseliş kaydedildiğini gösteriyor.Teşvikler amacına ulaşıyor

Arbitrum'un token teşvikleri, ekosistem oyunlarına olan ilginin artmasına katkıda bulunmuş gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta, merkeziyetsiz GMX borsası ve Gains Network’ün kullanıcıları, teşvik planının bir parçası olarak artan ödüllerden ve daha düşük ücretlerden yararlandı ve böylece ARB token’larının piyasa duyarlılığı iyileştirildi.


Arbitrum ekim ayında kısa vadeli teşvik planının bir parçası olarak ağ üzerine inşa edilen projelere yaklaşık 40 milyon dolar değerinde ARB token dağıttı ve projeler birkaç bin ila 30 milyon dolar değerinde ARB token aldı.


10 milyon doların biraz üzerinde değere sahip 12 milyon ARB ile en fazla ödül alan GMX’i, 7 milyon ARB token ile ödüllendirilen Gains Network izliyor.


Daha Fazla Oku

    ARBArbitrum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk