Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Arbitrum Foundation Yeni Vaatlerde Bulundu

Arbitrum, 750 milyon token tahsisi konusunda bağımsız bir oylama yapacak.

3 Nisan 2023 09:35

Güncellenme: 3 Nisan 2023 10:10

Arbitrum Foundation, pazar günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, ARB token sahiplerinin isyanının ardından oyları böleceğini söyledi.

Arbitrum’un Discord Topluluk Yöneticisi Eli_DeFi, “AIP-1 oldukça geniş ve çok fazla konuyu kapsıyor. DAO’nun tavsiyelerine uyup AIP’yi böleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Snapshot’ta gerçekleştirilen oylama başarısızlığa doğru ilerlerken Arbitrum sonuçların kesin kararını açıkladı. Bu haftanın başlarında kapsamlı tasarıyı yeniden düzenleyeceğini belirtti.

Bu açıklama, güçlü isimleri tarafına çekmek için yeterli oldu. Kriptonun tanınmış isimlerinden ve Arbitrum DAO’nun en önemli delegelerinden ChainLinkGod, CoinDesk’e “vakfın topluluğu dinlediğini ve geri bildirimler doğrultusunda kararlar aldığını” söyledi ve ekledi: “Bana göre bu en doğru hareket oldu.”

Bir Discord gönderisinde ise Eli_DeFi, 750 milyon ARB token tahsisinin bağımsız bir oylama tabi olacağını söyledi. Daha fazla şeffaflık sağlamak için çalıştıklarını belirten topluluk yöneticisi, token’ların oylamalarda kullanılmayacağını belirtti. (Şu anki oylama, vakfın önceden belirlemiş olduğu bir sonuç doğrultusunda gerçekleştirildi. Sonuç açıklanmadan önce token’lar gönderilmeye başlanmıştı.)

Arbitrum Foundation’ın “özel hibeler” programı, “Ekosistem Geliştirme Fonu” olarak yeniden adlandırılacak. Arbitrum, fonların nasıl kullanılacağına dair şeffaflık sağlayacak ve vakfın bütçesi hakkında bir şeffaflık raporu düzenleyecek.

Ayrıca Discord gönderisinde şu ifadeler yer aldı: “Arbitrum DAO’nun kuruluş amacı, merkeziyetsiz ekosistemde öncülük etmekti. Yaşanan iletişim hatasına rağmen bu hedefe odaklanmaya devam edeceğiz.”

Arbitrum Foundation, daha fazla token satmak için yakın vadeli bir planlarının olmadığını da açıkladı. Bu açıklama, topluluğun rızası olmadan “operasyonlar için” sattığı milyonlarca dolarlık ARB token’a atıf niyetindeydi.


Daha Fazla Oku

    ArbitrumARB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Eski Binance CEO'su CZ'nin Sonraki Adımları: Pasif Yatırımlar ve DeFi

22 Kasım 2023 00:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk