Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Amerikalıların Güvenli Liman Arayışı Bitcoin Rallisini Tetikliyor

ABD işlem saatleri bitcoin için büyük bir boğa baskısının kaynağı olmaya devam ediyor.

21 Mart 2023 11:26

Güncellenme: 21 Mart 2023 12:21

ABD'deki son banka iflasları, kısmi karşılık bankacılık sisteminin temel sınırlarını açığa çıkardı ve bitcoin'e (BTC) yönelik yatırımları güçlendirdi.


Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un analizi, Amerikalı alıcıların kripto para için güvenli liman teklifinde başı çektiğini gösteriyor. CoinDesk verilerine göreyse, Bitcoin on gün içerisinde yüzde 40'tan fazla yükselerek dokuz ayın en yüksek seviyesi olan 28 bin dolara ulaştı.


Araştırma ve Strateji Başkanı Markus Thielen bir mesajında müşterilere, "10 Mart'taki düşüşten beri Bitcoin yüzde 44 arttı. Rallinin yüzde 31'i ABD işlem saatlerinde gerçekleşti ve bu da Amerikalıların bitcoinleri satın almaya çok istekli olduklarının bir göstergesi" derken bankacılık sektöründeki baskının bitmediğini de sözlerine ekledi.


Bitcoin dünya genelinde 7/24 işleme açık durumda. Ancak fiyat hareketleri, haber akışına ve makroekonomik veri yayınlarına göre her 24 saatlik döngüde farklılık gösterebiliyor.


Haber akışı, son zamanlarda ABD’deki bankacılık sorunlarının ve dolayısıyla faiz oranlarının beklenilenden daha düşük biçimde yeniden fiyatlandırılmasının etkisi altındaydı. Bu da Bitcoin’in, ABD’deki işlem saatlerindeki olumlu performansını açıklıyor.

Matrixport'a göre kazancın çoğu ABD işlem saatlerinde gerçekleşti.


Matrixport verilerine göre Amerika saatleri, yılın başından itibaren büyük bir boğa baskısının kaynağı oldu.


Thielen, “Bitcoin; bu yıl şimdiye kadar yüzde 66 artış gösterdi ve yüzde 47’si ABD işlem saatlerinde meydana geldi. Bunun yanı sıra Asya işlem saatlerinde yüzde 16 yükselirken, Avrupa işlem saatlerinde neredeyse hiç ter dökmedi ve yüzde 3 yükseldi” dedi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinThielenMatrixport

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk