Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Altcoin Rallisi, Token Kilit Açılımlarıyla Hasar Alıyor

Arzdaki artış yatırımcı talebini geride bıraktığından büyük çaplı kilit açılımları genellikle fiyat düşüşlerine yol açıyor.

28 Kasım 2023 09:37

Güncellenme: 28 Kasım 2023 09:45

Optimism (OP), dYdX (DYDX), Sui (SUI) token’ları da dahil olmak üzere önde gelen birçok alternatif kripto para birimi (altcoin), token kilitlerinin açılması ve fiyatlar üzerinde baskı oluşturmasıyla düşüşe geçti.


Token.Unlocks ve CryptoRank'ten alınan verilere göre, altcoin arzları yaklaşık 650 milyon dolarlık artışla karşı karşıya.


DYDX, dolaşımdaki arzına yaklaşık 480 milyon dolar değerinde token ekleyerek piyasadaki mevcut token miktarını neredeyse ikiye katlayacak. OP, SUI, Axelar (AXL), Immutable X (IMX), 1inch (1INCH) ve Hedera (HBAR) token’larının da önümüzdeki günlerde gerçekleşecek büyük çaplı bir kilit açma planı bulunuyor.Token kilitlerinin açılması, varlığın arzının artması anlamına geliyor. Bu yılın başlarıda kripto analitik firması The Tie tarafından yapılan bir araştırmaya göre, arzdaki artış yatırımcı talebini geride bıraktığından büyük çaplı kilit açılımları genellikle fiyat düşüşlerine yol açıyor.


CryptoRank verileri, aylık token açılımıyla 18 milyon dolar değerinde (piyasa değerinin yaklaşık yüzde 5’i) arz artışı kaydeden Axelar’ın (AXL) son 24 saatte yüzde 10 değer kaybettiğini gösteriyor.


1 Aralık’ta token açılımı gerçekleştirmesi beklenen DYDX de aynı zaman diliminde yüzde 7 oranında geriledi.


Arzlarını önümüzdeki hafta artıracak olan OP ve SUI, sırasıyla yüzde 6 ve 8,8 düşmüş durumda.


Daha Fazla Oku

    dydxaltcointokenSuiOptimism

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk