Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“ABD’deki Banka Krizi, Uzun Vadede Kripto Ekosistemini Güçlendirebilir”

Bir geliştirici, ilerleyen aylarda kripto şirketleri için etkili bankacılık çözümlerinin ve ekosistemin direncine göre yatırımcı ilgisinin kilit unsurlar olabileceğini belirtti.

16 Mart 2023 16:07

Güncellenme: 16 Mart 2023 17:39

Piyasa gözlemcileri, kripto odaklı bankaların süregelen çöküşünün kripto ekosistemine uzun vadede yarar sağlayabileceğini ve son birkaç gün içerisinde kripto çevrelerinde beliren düşüş eğilimiyle başa çıkılabileceğini düşünüyor.


Finansal piyasalar; regülatörler geçen hafta Silikon Vadisi Bankası'nı kapatırken, yatırımcılar toplu şekilde sermayelerini geri çektiği için ani ve sert bir düşüşe maruz kaldı. Haber, borsacıların Silikon Vadisi'nde 3,3 milyar doların üzerinde rezerv elinde bulunduran USD Coin (USDC) tahvil ihraççısı Circle'ın raporlarına tepki göstermesinden bir gün sonra kripto piyasalarını vurdu. Sonuç olarak bu durum, USDC itfalarına ve 87 sente kadar düşük bir sapmaya neden oldu.


Bu olaydan bağımsız olarak, kripto dostu banka Signature, Kaliforniya merkezli başka bir banka olan Silvergate'in kapanmasından yaklaşık bir hafta sonra kapatıldı. Bu üç banka da kripto dostu finansal şirketler olarak biliniyordu.


Signature şu anda piyasada, ancak potansiyel alıcılarının önemli bir ihtarı kabul etmesi gerekiyor: CoinDesk’e bildirdiği üzere, kripto şirketlerine hizmet vermek yasak.


Ancak kripto firmalarının kurucuları ve geliştiricileri, denetlemeye rağmen geri adım atmak yerine ekosistemi büyütmeye odaklanmayı sürdürüyor.


Router Protocol'ün kurucu ortağı ve CEO'su Ramani Ramachandran CoinDesk’e mesajında, "Kısa vadede bu, kripto ve kriptoya hizmet eden bankacılık kanalları üzerinde artan regülatör denetlemelerine ve kriptonun sistemik riske katkısına daha yakından bakılmasına katkıda bulunabilir" dedi. 


"Ayrıca, şimdiki USDC fiyat sapmalarından (depeg) önce bile ön planda olan USD Tether gibi stabil coin'ler üzerindeki gözler artacak" diye ekledi.


Daha Fazla Oku

    SignatureSVBSilvergateRouter Protocol

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Maker Token’ın (MKR) Borsalardaki Hacmi Yükselişte

28 Eylül 2023 12:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk