Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ABD Enflasyon Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi, Bitcoin Düşüşte

ABD Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanan tüketici fiyat endeksi Eylül ayına kıyasla düşüş gösterse de ekonomistlerin beklentisinden daha yüksek geldi

13 Ekim 2022 16:14

Güncellenme: 13 Ekim 2022 16:26

Enflasyon verisi açıklandıktan hemen sonra Bitcoin yüzde 3 değer kaybederek Eylül ayından beri en düşük seviyesine gerilemiş durumda. Dünyanın piyasa değeri bakımından en değerli kripto parası bu yazı kaleme alınırken 18 bin 378 dolardan işlem görüyor.


ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu dizginleme çabalarının bir parçası olarak enflasyon verisi kripto trader’ları tarafından yakından takip ediliyor. Enflasyonun yüksek seyretmesi hisse senetleri ve kripto gibi riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturuyor.


Enerji ve gıda fiyatlarının hesaplamadan çıkarıldığı çekirdek enflasyon ise ekonominin baş aktörlerinin yakından izlediği bir diğer önemli indikatör. Bir önceki aya kıyasla yüzde 0,6 artış gösteren çekirdek enflasyon, bu performansıyla geçtiğimiz 40 yılın en yüksek seviyesine çıkmış, yıllık çeyrek enflasyon ise yüzde 6,6’ya fırlamış durumda.


Öte yandan Fed’in Eylül ayında 75 baz puan faiz artırdığı FOMC toplantısına ilişkin yayımlanan tutanaklarda, fiyatlarda belirgin bir düşüş yaşanmadığı müddetçe faiz artırımına devam edileceği sinyali veriliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk