Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ABD, Çin’in Dijital Yuan’ını Tartışıyor

ABD’de Cumhuriyetçi 9 senatör, meclise Çin’in dijital yuanı ile ilgili düzenlemeler amaçlayan bir yasa tasarısı sundu

12 Nisan 2022 17:17

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 10:00

Senatör Bill Cassidy (R-La.) ve Sen. Marsha Blackburn (R-Tenn.) tarafından yönetilen dokuz Cumhuriyetçi ABD Senatörü, Çin'in dijital yuanı ile ilgili düzenlemeler ve yönergeler belirlemeyi amaçlayan bir yasa tasarısı sundu.

Senatör Balckburn konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Denetlemeye tabi tutulmazsa , Çin'in Dijital Yuan'ı da dahil olmak üzere bazı teknolojiler, Rusya'yı SWIFT’de olduğu gibi üresel yaptırımlardan kaçınması için güçlendirecek ve ÇKP'nin vatandaşlarını daha fazla gözetlemesine ve tehdit etmesine neden olacaktır dedi .

Senatör Cassidy ise açıklamasında "Bu yasa tasarısı, Çin'i yeni dijital para birimini tanıtırken sorumlu tutuyor" dedi.


Tasarıya 7 senatör imza attı

Yasa tasarısında Dışişleri Bakanlığı'nın dijital yuan hakkında bir uyarı yayınlamasını zorunlu kılmak, Ticaret Bakanı'nın ticaret yaptırım eylemleri hakkında rapor vermesini istemek ve ABD ordusu aracılığıyla ,mali yardım alan herhangi bir yabancı hükümetin Çin merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanıyorlarsa bu durumun açıklamasını istemek gibi konular var.

Tasarıya içlerinde  Ted Cruz (R-Texas), Cynthia Lummis (R-Wyo.), Mike Braun (R-Ind.), Rick Scott (R-Fla.), Cindy Hyde-Smith (R-Miss.)  ve Tommy Tuberville (R-Ala.) bulunduğu Cumhuriyetçi 7 senatör imza attı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Yatırımcıların Davranışlarını Anlamak, Bitcoin’de Trendin Yönünü Tahmin Etmemize Yardımcı Olabilir mi?

2 Temmuz 2024 17:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk