Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Variant’tan Web3 ve DeFi Projelerini Desteklemek İçin 450 Milyon Dolar

150 milyon dolarlık başlangıç fonu Web3'e ayrılırken 300 milyon dolarlık fon ise portföy projelerini geliştirecek.

29 Temmuz 2022 09:00

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:05

Andreessen Horowitz’in eski çalışanları tarafından kurulan kripto yatırım şirketi Variant, Web3 projeleri için 150 milyon dolarlık bir tohum fonu ve portföy projelerini ikiye katlayabilmek için 300 milyon dolarlık şemsiye fon için toplamda 450 milyon dolar topladı. 


Variant, kripto yatırımlarının geçen yıla göre yüzde 26 düşüş gösterdiği ve ayı piyasasının kripto sektörünü oldukça hırpaladığı bir dönemde üçüncü fon turuna başladı.


Crunchbase’in verilerine göre yatırımlar geçen yılın ilk yarısındaki 12,5 milyar dolarlık seviyeden 9,3 milyar dolara kadar gerilemiş durumda.


Variant Fund III’nin yatırım konuları DeFi, blok zinciri hesaplama, Web3 tüketici uygulamaları ve yeni merkeziyetsiz mülkiyet aracılığıyla finansal güçlendirmeyi kapsıyor. Firma, yeni fonları desteklemek amacıyla personel sayısını ikiye katladı ve 15'e çıkardı.


Variant bir süre önce gizlilik odaklı akıllı sözleşme platformu Aztec Network, Ethereum tabanlı DeFi protokolü Euler Finance, Polygon ve Uniswap'a yatırım yapmıştı. 


Varyant’ın ortaklarından Li Jin, Spencer Noon ve Jesse Walden, yaptıkları yazılı açıklamada, “Varyant, kriptoda bu an için tasarlandı. Bu çalışma şimdi her zamanki gibi kritik”  ifadelerini kullandılar.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk