Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Tokenizasyon Firması Superstate, Geleneksel Fonları Blokzincir Üzerine Taşımak İçin 14 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Şirket, fonları takım genişlemesi, kurumsal yatırımcılar için özel fonlar oluşturma ve ABD müşterilerinin erişebileceği tokenleştirilmiş kamu fonları için bir çerçeve oluşturma amacıyla kullanacak.

15 Kasım 2023 23:20

Güncellenme: 15 Kasım 2023 23:23

Blokzincir tabanlı varlık yönetim firması Superstate, ABD’li yatırımcıların erişebileceği, regülasyonlara uyumlu, zincir üstü fonlar geliştirmek için 14 milyon dolarlık yatırım aldı.


Liderliğini, CoinFund ve Distributed Global'ın üstlendiği yatırım turuna ayrıca, Arrington Capital, Breyer Capital, CMT Digital, Department of XYZ, Folius Ventures, Galaxy Digital, HackVC, Modular Capital, Nascent ve Road Capital Management katıldı.


Superstate, halka açık blokzincirler üzerinde, ABD merkezli yatırımcıların erişebileceği, regülasyonlara uyumlu yatırım araçları geliştirmeye odaklanıyor. Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformu Compound (COMP)’un kurucusu Robert Leshner tarafından yönetilen şirket, fonları takım genişlemesi, kurumsal yatırımcılar için özel fonlar oluşturma ve tokenleştirilmiş kamu fonları için bir çerçeve oluşturma amacıyla kullanacak.


Yatırım, geleneksel finans ve blokzincir teknolojisinin birleştiği noktada tokenleştirilmiş varlıkların kullanımına yönelik artan eğilimi vurguluyor. Tokenizasyon, tahvil veya altın gibi bilinen gerçek dünya varlıklarını (RWA olarak kısaltılır) blokzincir üzerinde token olarak işleyip, dönüştürme anlamına gelir. 


Büyük bankalar bile, tokenizasyonun; verimlilik ve şeffaflık artışına, daha hızlı işlemlere ve daha geniş yatırımcı kitlesine erişime sağladığı katkıları elde etmek için yarışa dahil oldular. Varlık yönetimi firması 21.co, tokenleştirilmiş varlık pazarının 2030'un sonuna kadar 10 trilyon dolara ulaşabileceğini öngörüyor.


Leshner, basın açıklamasında şunları söyledi: "İlk nesil tokenleştirilmiş fonlar yetersiz kaldılar. Ya özel(kapalı) blokzincirler içinde işlev gördüler ya da off-shore bölgelerde varlıklarını sürdürdüler ki bu da fonların, ABD'li yatırımcıların erişimine kapalı kalmasına neden oluyordu." 


Bu yılın başlarında Superstate, Ethereum blokzincirini ikincil bir kayıt tutucu olarak kullanarak kısa vadeli bir ABD hükümet tahvil fonu oluşturmak için başvuruda bulundu.


CoinFund'un kurucusu ve CEO'su Jake Brukhman: "Superstate'in tokenizasyon yaklaşımı, yüksek kaliteli, regülasyona uyumlu finansal ürünler ile DeFi'nin geleneksel finansa sunmaya hazırlandığı büyük avantajlar ve inovasyon arasındaki köprü olacak" açıklamasında bulundu.


Daha Fazla Oku

    Superstatedefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
El Salvador’un Bitcoin Yatırımları “Sağlama Alındı”

4 Aralık 2023 18:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk