Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Three Arrows Capital Kurucuları Suskunluğunu Bozdular, Dubai’ye Taşınıyorlar

Şirketin iki kurucusu bir zamanların en başarılı kripto fonlarından birinin nasıl 2,8 milyar dolarlık borca battığını anlattılar.

22 Temmuz 2022 13:40

Güncellenme: 22 Temmuz 2022 13:43

İflas noktasında olan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies Bloomberg’e verdikleri röportajla sessizliklerini bozdular.


  • İkili yaşanan çöküşü “pişmanlık verici” olarak niteledi ancak fon çökmeden önce içeriden para çektiklerine dair iddiaları da yalanladılar.

  • Terra ekosisteminin yıkılmasıyla tetiklendiği görülen 3C’ın çöküşü kripto piyasasına şok dalgaları göndermişti. Yatırımcılar sıkıntı yaşayan fonun hâlâ 2,8 milyar dolar borcu olduğunu söylüyorlar. Pazartesi açıklanan ve 1157 sayfayı bulan mahkeme bildiriminde fonun içinde bulunduğu borç batağı net biçimde görülüyor ve sadece bireylerin 1 milyar dolarlık alacağı olduğu gözüküyor.

  • Şirketin kurucuları nerede olduklarını söylemek istemediler ancak görüşmedeki avukatlardan bir tanesi ikilinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne yerleşmeyi hedeflediklerini açıkladı.

  • Zhu, “İşimizi Dubai’ye taşımak istediğimiz için yakın zamanda oraya gidip yerleşip yerleşmeyeceğimizi görmek veya hayatın bize neler getireceğine bakmak istiyoruz” dedi.

  • Haberde Zhu, fonun çöküş nedeni olarak kripto piyasasının yeniden yükselişe geçmesini umarak kaldıraçlı pozisyonlar almak olduğunu gösterdi. 3AC’nin çöküşünü Celsius ile karşılaştırdı. Celsius, müşterilerin taleplerini, karşılayacak likiditeyi sağlayamadığı için çekim işlemlerini durdurmuş ve iflas koruma istemişti.

  • 3AC’nin en büyük pozisyonlarından biri de LUNA idi. Terra ekosisteminin çökmesi ve LUNA’nın Mayıs ayında sıfıra inmesi de işleri ciddi biçimde etkiledi. İkili, otoritelerle işbirliği içerisinde olduklarını ve çok görünür olmadıklarını da söylediler.

  • Zhu, “Kripto dünyasında birçok çılgın insan var ve bana ve Kyle’a ölüm tehditleri geliyor. Fiziksel olarak güvende olmamızın ve pek ortada görünmemizin herkes için iyi olacağını düşünüyoruz” diyor.

  • Three Arrows Capital CoinDesk’in sorularına yanıt vermedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk