Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Sui, Bir Yıldan Kısa Bir Sürede En İyi 10 DeFi Blok Zinciri Arasına Girdi

Sui'nin genel müdürü Greg Siourounis'e göre, Sui'deki geliştiriciler insanların gerçek dünyadaki zorlukların üstesinden gelmek için kullandıkları ürünler geliştiriyor.

31 Ocak 2024 13:24

Güncellenme: 31 Ocak 2024 13:35

Meta'nın Diem kripto projesini yöneten ekip tarafından geliştirilen layer-1 blok zinciri Sui, başlatılmasından bir yıldan kısa bir süre sonra ilk 10 merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu arasına girdi.


Kilitli toplam değeri (TVL) dört ayda %1.000'den fazla artan platform, blok zincirini Bitcoin ve Cardano gibi ağların yanı sıra Coinbase'in layer-2'si Base'in de üzerine çıkardı. Sui, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerine yatırılan kripto para birimlerinin 430 milyon doları aştığını ve TVL'ye göre en büyük 10. blok zinciri olduğunu duyurdu. DefiLlama verilerine göre, yazının yazıldığı sırada ise 11. sıraya geriledi.


Sui Vakfı'nın genel müdürü Greg Siourounis, gelişmelere ilişkin "Bu ivme, Sui topluluğunun hem teknolojisini hem de bağlılığını tasdikliyor" dedi. "En önemlisi ise Sui geliştiricilerinin insanların gerçek dünyadaki zorlukların üstesinden gelmesi için geliştirdikleri ürünler. Bu dinamik, gelecekte de devam edecek sürdürülebilir bir merkeziyetsiz ağın temelini oluşturacak."


Sui'nin ana ağı Mayıs 2023'te yayına girdi. Ethereum veya Bitcoin'e çok benzeyen bir layer-1 blok zinciri olsa da yetkilendirilmiş (delegated) proof-of-stake adı verilen belirli bir konsensüs mekanizmasına sahip. Ağın yerel token’ı SUI, doğrulayıcı ve delegator stake etmek, gaz ücretlerini ödemek ve yönetişimde söz sahibi olmak için kullanılıyor.


DefiLlama'ya göre, yazının yazılması sırasında Sui, ikisi 100 milyon doların üzerinde TVL'ye ve her biri 40 milyon doların üzerinde dört protokole sahip 22 DeFi protokolünü barındırıyor.


CoinDesk verilerine göre, SUI fiyatı ocak ayında %109 artarak 1,65 dolara ulaştı.


Daha Fazla Oku

    defiSuilayer-1blok zinciri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk