Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

“Mango Vakası Soygun Değil, Piyasa Manipülasyonu”

Chris Tarbell, hırsızlığın nedeninin, platformun yerel token’ını manipüle etmekle ilgili olduğunu söylüyor.

21 Ekim 2022 09:09

Güncellenme: 21 Ekim 2022 14:44

Eski FBI Ajanı Chris Tarbell'e göre, merkeziyetsiz kripto borsası Mango’dan çalınan 114 milyon dolarlık fon, bir soygun olarak adlandırılamaz.

Geçmişte FBI'ın New York'taki siber suç ekibinde görev alan Tarbell, CoinDesk TV'nin First Rover programında Mango soygununun daha çok bir piyasa manipülasyonu olduğunu belirtti.

Tarbell, hırsızların kullandığı yöntemlere gönderme yaparak,  “Bu, bir sisteme girmek ve yetkisiz erişim sağlamakla ilgili  bir durum değildi” ifadelerini kullandı.

Bilgisayar korsanları, bu ayın başında, akıllı sözleşme protokolündeki sistem açıklarından yararlanarak Mango'nun yerel token’ı MNGO'ya ulaşmışlardı.

Tarbell'e göre, ortada merkezi bir varlık bulunmadığı için, korsanlar bunu bir fırsata çevirdiler.

Siber güvenlik soruşturması firması Naxo'nun kurucu ortağı Tarbell, Mango davasının önceki hiçbir dava gibi olmadığını, çünkü bir suçlunun tutuklanacağını söyledi.

Suçunu itiraf edilen korsanlardan biri Avraham Eisenberg, çaldığı fonların 67 milyon dolarlık bölümünü iade edeceğini açıklamadan önce paylaştığı bir Twitter iletisinde, yaptığı eylemi yüksek kârlı bir ticaret stratejisi olarak tanımladı.

Tarbell’e göre, kripto endüstrisi kendini temizlemeli ve kripto istemese dahi düzenleyiciler devreye girecek.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk