Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

“Kripto ve DeFi Kaybolmayacak”

Hong Kong Para Otoritesi CEO'su Eddie Yue, bir G20 toplantısında kripto ve merkezi olmayan finansın önemli güçler olmaya devam edeceğini söyledi.

19 Temmuz 2022 08:43

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 12:09

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) CEO'su Eddie Yue, kripto para birimi ve merkeziyetsiz finansın (DeFi), sektördeki son istikrarsızlığa rağmen finansal sistemde önemli bir rol oynamaya devam edeceğini düşünüyor.


G20 finans yetkilileri toplantısında konuşan Yue, algoritmik stabilcoin terraUSD (UST) ve ona eşlik eden token LUNA'nın çöküşü gibi başka bir çöküşü önlemek için kripto endüstrisinin daha fazla düzenlenmesi için çağrı yaptı.


Yue, konuşmasında, “UST-LUNA olayına rağmen, bence kripto ve DeFi geri çekilseler bile ortadan kalkmayacak, çünkü bu gelişmelerin arkasındaki teknoloji ve iş inovasyonu muhtemelen gelecekteki finansal sistemimiz için önemli olacak” dedi.


HKMA, Ocak ayında “Hong Kong'da güvenli ve verimli bir finansal sistemi sürdürmek ve finansal yeniliği desteklemek arasındaki doğru dengeyi kurarak” kripto varlıkları ile ilişkisini güvenli bir şekilde araştırmaya devam edeceğini belirten bir bildiri yayınlamış, bir kaç ay önce ise popüler bir stablecoin'in yükselişinin Hong Kong'un yerel para birimini zayıflatabileceğine dair uyarıda bulunan bir tartışma belgesini yayınlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk