Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Kripto Savunucularından Birleşik Krallık’taki Düzenleyici Kuruma: DeFi Regüle Edilmemeli

Financial Conduct Authority’nin dijital varlıklar sektörü ile istişare toplantısında bu tavsiye gündeme geldi.

30 Haziran 2022 10:08

Güncellenme: 30 Haziran 2022 12:20Financial Conduct Authority’nin dijital varlıklar sektörü ile istişare toplantısında bu tavsiye gündeme geldi.


Kripto savunucuları Birleşik Krallık’ın finansal düzenleme ve denetleme kurumu olan Financial Conduct Authority’yle  (FCA)gerçekleştirilen toplantıda merkeziyetsiz finansın (DeFi) düzenleme altına alınmamasını çünkü bunun son derece zor olduğunu belirttiler.


FCA geçtiğimiz Mayıs ayında CryptoSprint adlı iki günlük bir toplantı düzenleyerek Birleşik Krallık’tan ve diğer ülkelerden 184 sektör temsilcisiyle buluşmuş ve sektörün nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair istişareler gerçekleştirmişti. Şirket yöneticilerinden, uyum yetkililerinden ve hukukçulardan oluşan sektör temsilcileri önerilerini dile getirmişlerdi. Bu öneriler geçtiğimiz Çarşamba günü FCA web sitesinde yayınlandı.


Rapora göre bazı katılımcılar DeFi alanının (bankalar gibi aracıları ve merkeziyetçi yapıları devre dışı bırakmak üzere tasarlanan blok zinciri temelli finansal uygulamalar dünyası) düzenlemelere tabi tutulmamasını çünkü bu yaklaşımın söz konusu dünyanın tasarım felsefesine aykırı olduğunu dile getirdiler.


Düzenleyici kurumlar özellikle son yaşanan piyasa dalgalanmaları sonrasından Celsius Network gibi DeFi patronalarını yakından izliyor.


CryptoSprint buluşmasında dile getirilen diğer görüşler arasında kripto piyasalarını düzenlemek için bazı kripto para ağlarının temelinde yer alan genele açık kayıt defterlerinin kullanılması ve kripto varlıklara dair uluslararası tanım standartlarının oluşturulması yer alıyor. 


Foruma katılan FCA yetkilileri arasında FCA CEO’su Nikhil Rathi, tüketici ve perakende politikaları eş direktörü David Raw, veri, bilgi ve istihbarattan sorumlu üst yönetici Jessica Rusu yer alıyor.


FCA CryptoSprint’i sektörler etkileşim kurmak için bir araç olarak kurguladı. Yapılan öneriler çerçevesinde düzenlemelerin oluşturulmasına veya değiştirilmesine yönelik bir taahhüt ortaya koyulmasa da Birleşik krallık kripto sektöründeki birçok kişi için FCA’e seslerini duyurma şansı bulmaları değerli. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk