Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

IOSCO, Küresel DeFi ve Kripto Kurallarına Odaklanacak

Menkul kıymetlerle ilgili küresel standart belirleyici IOSCO'nun yeni fintech görev gücü, ilk iki yılında dijital varlıklar için politika önerileri oluşturmaya odaklanacak.

11 Temmuz 2022 16:25

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:06

Cuma günü yayınlanan yol haritasına göre, dünyanın dört bir yanından menkul kıymetler düzenleyicilerinin birliği olan Uluslararası Menkul Kıymet Komisyonları Örgütü (IOSCO), kripto için politika önerileri geliştiriyor.


  • Belgeye göre, IOSCO'nun Mart ayında kurulan fintech görev gücü, önümüzdeki 12-24 ay boyunca kripto varlıklarıyla ilgili politika odaklı çalışmalara öncelik verecek.

  • ABD Sermaye Piyasaları Kurumu (SEC) ve İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından yönetilen iki ayrı çalışma grubu, sırasıyla merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto varlıkları için 2023’e kadar tavsiyelerini içeren raporlar yayımlamayı kabul etti. 

  •  Dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyici kurumlar, piyasaların bu yılın başlarındakşi çöküşünden sonra, bir dizi yüksek profilli şirket ve sektörden milyarlarca dolar yok olduktan sonra kripto endüstrisi için kapsamlı kurallar oluşturmaya çabalıyorlar.

  • IOSCO üyeleri, yaklaşık 130 yargı bölgesinde menkul kıymet piyasalarını düzenliyor. Fintech görev gücü, 33 yönetim kurulu üyesinin 27'sinden oluşuyor ve Singapur merkez bankası (MAS) tarafından yönetiliyor.

  • Her iki çalışma grubu da piyasa bütünlüğü ve yatırımcı koruması ile ilgili konulara odaklanacak ve menkul kıymetler için mevcut düzenleyici çerçevelerin dijital varlıklara nasıl uygulanabileceği konusunda rehberlik edecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk