Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Goldman’a Göre DeFi'nin Ara Bağlantıları Sistemik Riski Artırabilir

Goldman Sachs, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları arasındaki bağlantıların sisteme yönelik risklerine dikkat çekti.

24 Mayıs 2022 10:11

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:12

Goldman Sachs, yayımladığı bir raporda, terra USD çöküşünün çok az fark edilen bir etkisinin Lido ile ilgili olduğunu ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları arasındaki bağlantıların sistemik riski nasıl artırdığını gösterdiğini açıkladı.

 

Lido, Ether sahiplerinin işlemleri doğrulamak için tokenları bir kenara bırakmalarına ve aynı zamanda getiri elde etmelerine izin veren birDeFi uygulaması.  Banka, yatırımcıların 1:1 oranda stake edilmiş ether jetonu aldığını ve bunu kredi teminatı olarak veya desteklenen ticaret havuzlarında kullanabileceklerini söyledi.

 

Goldman, UST'deki çöküşün stETH'yi vurduğunu ve token ticaretinin ETH'ye yüzde 4,5 indirimli olduğunu açıklarken bunun nedeninin, stETH sahiplerinin jetonlarını bağlı ethere dönüştürebilmeleri ve Terra'nın Anchor Protocol'ünde ödüller kazanabilmeleri olduğunu belirtti. 

 

Sonuç olarak, stETH, rapora göre para çekme işlemlerini etkileyen Terra blok zinciri işlemlerine karşı savunmasızdı.

 

Goldman Sachs’tan yapılan açıklamada, “Bu olay önemli çünkü Lido, içinde yatırılan tüm stake edilen etherin üçte birine sahip ve DeFi'nin ayrışabiliriliği teorik olarak sistemik riski nasıl artırabileceğini gösteriyor” ifadeleri kullanıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk