Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Frax Finance'in Layer-2 Ağı Fraxtal Şubat'ta Piyasaya Sürülecek

Kazemian, Fraxtal'ın ilk ayda en az birkaç yüz milyon dolar değerinde kripto varlığı çekerek büyük bir çıkış yapmasını bekliyor.

18 Ocak 2024 10:20

Güncellenme: 18 Ocak 2024 10:26

CEO ve kurucu Sam Kazemian, dünyanın en büyük stablecoin'lerinden birine ev sahipliği yapan merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Frax Finance'in layer-2 blok zinciri Fraxtal'ı şubat ayında piyasaya sürmek planladıklarını söyledi.


“Şu anki plana göre hedefimiz şubat ayının ilk haftası. Etherscan, ilk günden itibaren Fraxscan ile birlikte ağı destekleyecek ve lansmandan kısa bir süre sonra çok sayıda proje piyasaya sürülecek. Kesinlikle yılın en büyük roll-up’larından biri olacak.”


Yeni teklifle birlikte Frax'ın tamamen teminatlandırılmış bir algoritmik stablecoin’i olan FRAX, bir kredi platformu, otomatik bir piyasa yapıcı, enflasyona bağlı bir stablecoin, FPI ve likit staking token’ı frxETH'den oluşan mevcut ürün paketine eklenecek. CoinGecko'ya göre FRAX, bu yazının yazıldığı an itibarıyla dünyanın en büyük yedinci stablecoin'i ve 647 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.


Merkeziyetsiz stablecoin odaklı merkeziyetsiz borsa Curve, borsa işlevlerini Fraxtal'da dağıtmayı önerdi.


Fraxtal, Ethereum mainnet’i dışında işlemleri yürüten, verileri gruplandıran, sıkıştıran ve mainnet’e geri gönderen roll-up teknolojisini kullanacak. Frax'ın likit staking token’ı frxETH, layer-2'ye güç verecek ve zincir için bir gaz görevi üstlenecek.


Kazemian, Fraxtal'ın ilk ayda en az birkaç yüz milyon dolar değerinde kripto varlığı çekerek büyük bir çıkış yapmasını bekliyor.


“İlk ayda en az 9 haneli bir toplam değere ulaşmayı, birinci çeyrekte ise 1 milyar dolar üstüne çıkmayı hedefliyoruz. İnovasyonlarımız gerektiği değeri görürse kısa süre içerisinde ilk 5 zincir arasında yerimizi alabiliriz.”


Daha Fazla Oku

    frax financeCurvedefiFRAXfraxtal

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk