Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Fireblocks, Solana Blok Zinciri'nin DeFi, NFT, Oyun Uygulamalarını Destekliyor

Fireblocks CEO'su Michael Shaulov, entegrasyonun Solana ekosisteminde WalletConnect2 protokolüne destek sağladığını da söyledi.

30 Ağustos 2022 16:25

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 11:21

Fireblocks, Solana blok zincirinin merkeziyetsiz finans (DeFi) geliştiricilerine, NFT uygulamalarına ve diğer Web3 faaliyetleri ekosisteminde destek sağlamaya başladı.


JP Morgan'daki analistlere göre, kripto piyasasındaki düşüşe rağmen Solana, NFT söz konusu olduğunda, Ethereum'u oldukça geride bıraktı ve hızlı bir büyüme gösterdi. 


Michael Shaulov, Solana’nın kullanım ve piyasa değeri ile kolayca ilk 10 blok zinciri içinde yer alabileceğini ve Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu tüm blok zincirlerini bir araya getirirse gerçekten ikinci en büyük ekosistem olabileceğini dile getirdi.


Fireblocks daha önce Solana'nın yerel token’ı (SOL) ve ağdaki USDC gibi stabil coin'ler için destek sağladı. Şimdi "Web3 Engine", Solana kullanıcılarına platformun anahtar parçalama (key-sharding) cüzdan teknolojisinin abartılı bir versiyonunu sunuyor.


Shaulov bir röportajda, çeşitli kullanım olanaklarına sahip çok ölçeklenebilir bir cüzdan teknolojisi olduğunu söyledi. "Bir operasyon ekibi tarafından kuruluşun hazinesini yönetmek veya da Web3 uygulamaları için kullanılabilir."


Fireblocks, yaklaşık 35 blok zinciri ağına bağlanıyor. Animoca, MoonPay, Xternity Games, Griffin Gaming, Wirex ve Utopian Game Labs dahil olmak üzere bir dizi Web3 şirketiyle çalışmakta. Bir basın açıklamasına göre Solana, entegrasyonu EVM olmayan zincir dApp'lere güvenli kasa bağlantılarını bir şekilde etkinleştirmek ve merkeziyetsiz uygulamaları köprülemek için WalletConnect V2 protokolünü kullanıyor.


Shaulov, bu entegrasyonun getirilerinden birinin de Solana ekosisteminde WalletConnect2 protokolü için destek sağlanması olduğunu belirtti. "Merkeziyetsiz uygulamalarla bağlantı kurmanın çok daha iyi, güvenli ve daha ölçeklenebilir bir yolu. Bundan önce zaten her türlü tescilli, ölçeklenebilir olmayan çözümleri kullanmak zorundaydınız."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftanın Öne Çıkanları Solana (SOL) ve Cosmos (ATOM) Oldu

8 Mayıs 2024 09:40

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk