Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Ethereum DeFi Hizmeti Porter Finance 'Borç Verme Talebi' Eksikliğini Gerekçe Göstererek Tahvil Platformunu İşleme Kapattı

Risk sermayesi destekli firma, "kurumsal sabit gelirli DeFi benimseme" eksikliğinin kararını yönlendirdiğini söyledi.

7 Temmuz 2022 12:37

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:07

Ethereum merkezli kredi platformu Porter Finance, geliştiriciler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminden borç verme talebinin eksikliğini gerekçe göstererek tahvil ihraç platformunu kapattığını söyledi. Hareket, daha geniş hisse senedi piyasaları resesyon endişelerini yansıttığı için azalan kripto fiyatları sürecinde geliyor.

 

Hizmet, merkeziyetsiz otonom kuruluşların (DAO), kullanıcılara getiri ödemesi karşılığında fon toplama aracı olarak tahvil ihraç etmelerini sağladı. Bu tahviller, protokoller için kredilere göre avantajlar sunan esnek, uzun vadeli bir kredi seçeneği sağladı.

 

Bununla birlikte, çarşamba günkü notta Porter, platformunda sunulanlar gibi sabit gelirli DeFi ürünleri için büyük borç verme talebi girişleri olacağından "emin olmadığını" dile getirdi.

 

Notta, bunun öncelikle geleneksel finansta sunulan oranların rekabet gücü ve geçen yıl boyunca kurumsal sabit gelirli DeFi'nin benimsenmemesinden kaynaklandığı belirtildi.

 

Porter'ın kurucusu Jordan Meyer, platformun hareketle yasal risklerden de kaçındığını söyledi. Meyer, "Artık tahvil teklifleriyle ilişkili yasal riski üstlenmeye istekli değiliz" dedi Meyer, bu risklerin ne olabileceğini söylemeden, "Bu nedenlerden dolayı, tahvil ihraç platformundan uzaklaşıyoruz ve daha iyi fırsatları araştırıyoruz," dedi.

 

Porter, basın saatinde açıklama taleplerine hemen yanıt vermedi.

 

Meyer, hareketin Porter'ı tahvillerini ihraç etmek için kullanan Ribbon DAO'nun borç verenlere olan yükümlülüklerini etkilemediğini söyledi ve " Ribbon DAO hala geri ödeme vaadiyle bağlı" dedi.

 

İzleyiciler, Ribbon'un çeşitli kripto para birimlerinde 71 milyon dolardan fazla tuttuğunu gösteriyor. Porter, 2021'de piyasaya sürüldü ve Nisan 2022'de tohum yatırım turunda 5 milyon dolar topladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk