Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Ethereum DeFi Hizmeti Porter Finance, 'Borç Verme Talebi' Eksikliği Nedeniyle Tahvil Platformunu Kapattı

Risk sermayesi destekli Porter Finance, "Kurumsal sabit getirili DeFi'nin benimsenmemesi" ile bu kararı verdiğini açıkladı.

6 Temmuz 2022 12:57

Güncellenme: 6 Temmuz 2022 13:25

Geliştiriciler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ethereum tabanlı kredi platformu Porter Finance'in, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminden kredi talebi eksikliğini gerekçe göstererek tahvil ihraç platformunu kapattığını söyledi. Bu hamle, daha geniş hisse senedi piyasaları durgunluk endişelerini yansıttığından, kripto fiyatlarındaki düşüşe eşlik ediyor.


Hizmet, merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO'lar), kullanıcılara getiri ödemesi karşılığında fon toplama aracı olarak tahvil ihraç etmelerini sağlıyordu. Bu tahviller, protokoller için kredilere göre avantajlar sunan esnek, uzun vadeli bir kredi seçeneği sağlıyordu.


Ancak Porter çarşamba günkü notunda, platformunda sunulanlar gibi sabit gelirli DeFi ürünlerine büyük miktarda borç verme talebinin geleceğinden "emin olamadığını" belirtti.


Notta, bunun temel olarak geleneksel finansta sunulan oranların rekabetçiliğinden ve kurumsal sabit gelirli DeFi'nin geçen yıl benimsenmemesinden kaynaklandığı belirtildi.


Porter'ın kurucusu Jordan Meyer, platformun bu hareketle birlikte yasal risklerden de kaçındığını söyledi. Meyer, bu risklerin neler olabileceğini söylemeden, "Artık tahvil teklifleriyle ilgili yasal riski üstlenmek istemiyoruz. Bu nedenlerle tahvil ihracı platformundan uzaklaşıyor ve daha iyi fırsatları araştırıyoruz” dedi.


Porter, haber yayıma hazırlandığı sırada yorum taleplerine henüz yanıt vermemişti.


Hareketin Porter'ı tahvil ihraç etmek için kullanan Ribbon DAO'nun borç verenlerine olan yükümlülüklerini etkilemediğini söyleyen Meyer, "Ribbon DAO hala geri ödeme sözüne bağlı" dedi.


Gözlemciler, Ribbon'ın çeşitli kripto para birimlerinde 71 milyon doların üzerinde varlığı olduğunu gösteriyor. Porter 2021'de piyasaya sürüldü ve Nisan 2022'de bir seed turunda 5 milyon dolar topladı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTC ETF'leri 124 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti, Yatırımcılar Yükseliş Bekliyor

2 Temmuz 2024 10:56

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk