Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

dYdX, Solana'yı Yalnızca Kapatmaya İzin Veriyor

dYdX, Solana’nın Sam Bankman-Fried ile olan bağlantısından dolayı 24 saat içinde yüzde 40 değer kaybı yaşamasından sonra borsa kullanıcılarına yalnızca pozisyonlarını kapatma imkanı tanıyor.

10 Kasım 2022 13:12

Güncellenme: 10 Kasım 2022 15:16

Merkeziyetsiz borsa dYdX, Solana işlemlerini "yalnızca kapat" moduna yerleştirdi, yani kullanıcılar yalnızca kalıcı borsadaki pozisyonlarını kapatabilecek ve yenilerini açamayacaklar.


dYdX, harekete geçme nedeni olarak "piyasa volatilitesini" gösterdi. Solana'da büyük bir hisseye sahip olan bir kripto borsası olan FTX'in iflas ettiği haberi üzerine Solana'nın SOL token’ı bugün hızla düştü. SOL şu anda bir gün önce 24 dolardan yüzde 40 düşüşle 14.10 dolar olarak fiyatlandırılıyor.dYdX, kod kullanan "hibrit" merkeziyetsiz bir borsadır. Platform üzerinde son 24 saat içinde 3 milyar dolar değerinde işlem yapıldı. CoinMarketCap'e göre, günlük işlem hacmine göre en büyük DeFi işlemi oldu.


Her ne kadar dYdX, pozisyonlarını kapatmalarına izin vermeye devam edecek olsa da bazı işlem türlerine izin vermeyeceğinin duyurulması, "merkeziyetsiz" bir platformun kullanıcı etkinliğini azaltamaması gerektiğine inanan kullanıcıların da var olduğunu bir kez daha gösterdi.dYdX ile birlikte  Crypto.com ve OKX gibi borsalar da Solana’nın yüksek volatilitesi ve düşen fiyatlarından dolayı Solana’nın işlemlerini durduracağını açıkladı.


dYdX, CoinDesk'in açıklama yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk