Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

DeFi, Tower Fund ve Teller Protocol İşbirliği İle Gayrimenkul Alanına Taşınıyor

Teller CEO’su Ryan Berkun, tamamen şeffaf DeFi fırsatları için çok iyi bir zaman olduğunu belirtiyor.

21 Haziran 2022 20:48

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:10

Gerçek dünyanın varlıklarını DeFi dünyasına getirmeyi amaçlayan bir girişim olan Teller Protocol gayrimenkul konusunda uzman Tower World Capital ile işbirliğine gidiyor.


Bu işbirliği sayesinde DeFi alanındaki likidite sağlayıcılar Tower World Capital üzerinden USDC stabil coin’lerini kullanarak faiz geliri elde edebilecek. TWC, SEC tarafından onaylanmış, 140 milyon dolarlık bir borç fonu olan bir şirket. 


Bu anlaşma Teller’ın son dönemde gerçek hayattaki varlıkları ve geleneksel finansal teklifleri (sigorta ürünleri gibi) merkeziyetsiz finans dünyasına taşıma çabalarında yeni bir adım. Teller, DeFi’ın sadece kriptodan getiri elde etme olarak görülmemesini amaçlıyor.


Teller CEO’su Ryan Berkun, bu anlaşmanın zamanlamasına dikkat çekiyor zira piyasalardaki çalkantılar nedeniyle merkeziyetçi ve aşırı kaldıraçlı şirketlerin uygulamaları sorgulanmaya başlandı. 


Berkun, “Merkeziyetçi uygulamaların şeffaflığının eksikliğinin görüldüğü bir dönemde bu anlaşmanın zamanlaması çok yerinde. TrueFi, Maple ve Goldfinch de Tower fonu ile işbirliği içerisine giriyor ve gayrimenkul alanında şeffaf alternatifler getiriyor. Tüm bu çabalar DeFi sermayesinin gizli saklı olmadan kullanılabileceğini gösteriyor” diyor.


Göze daha kolay gelmeye başladı

 

Geleneksel anlamda alıcılar ile kısa vadeli ticari gayrimenkul projelerini (evler, alışveriş merkezleri, yapım kredileri vb.) bir araya getiren gayrimenkul borç fonları genelde büyük yatırımcıların elinde toplanıyordu ve DeFi üzerinde biriken büyük ölçekli sermayenin bu tür açılımları bulunmuyordu. 


Berkun, bu işbirliğinin güzel bir uyumu gösterdiğine işaret ediyor zira Tower fonu geleneksel yöntemlerin yanı sıra DeFi’ın havuz oluşturarak sermaye yaratma yaklaşımını da kullanmayı arzuluyor. 


Berkun, “Gize daha kolay gelmeye başladı çünkü DeFi ‘da borç verenler kısa vadeli yani 12 ay ve daha kısa işlemler istiyor. Örneğim 30 yıllık bir mortgage kredisi DeFi’cılara uygun olmayabilir. Ancak her iki tarafı köprüleyecek bir model DeFi’cıların da ilgisini çekebilir” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Almanya’nın Saksonya Eyaleti 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktardı

10 Temmuz 2024 15:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk