Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

DeFi Şirketleri Iron Bank ve Yearn Finance, Optimism Protokolüne Katılıyor

DeFi protokollerinin geliştiricileri, layer 2 ağlarında güvenliğin iyileştirildiğini ve kullanıcılara daha hesaplı işlem maliyetleri sunulacağını söylüyorlar.

16 Ağustos 2022 14:54

Güncellenme: 29 Ağustos 2022 18:26

Ethereum tabanlı borç verme ve kredi platformları Iron Bank, Yearn Finance ve Homora, layer 2 ağında Optimism protokolüne katıldı. Bu şirketler, zincirler arası karşılıklı çalışma, güvenlik ve kullanıcıları için sermaye verimliliğini artırmak için söz konusu protokole katıldı.


Optimism protokolündeki kullanıcılar kripto varlıklarını göstererek borç alabilecek ve rekabetçi işlem maliyetleri, cazip ödüller ve getiri opsiyonlarından yararlanabilecekler. Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları finansal işlemleri blokzincirin dışına çıkararak üçüncü taraflar nezdinde yapılmasını sağlarken, layer 2 sistemi ise blokzincirin tepesinde yer alarak daha fazla veri işleme olanağı sağlıyor.


CoinDesk’e konuşan Iron Bank’in önde gelen destekçilerinden Puff, “Optimism protokolünü başlatarak protokoller arasındaki likiditede omurga olarak konumlanan DeFi’i daha erişilebilir, ölçeklenebilir ve güvenilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz” diyor.


Optimism geçtiğimiz aylarda hızı ve düşük işlem maliyetleri sebebiyle en çok tercih edilen layer 2 platformlarından biri haline geldi. Veriler, bu ağdaki bulunan uygulamalarda Ocak 2022 itibarıyla 320 milyon doları aşan değerde kripto paraların burada kilitlendiğini gösteriyor. Salı günü itibarıyla ise bu miktar 1 milyar doları geçmiş durumda.


Yearn Finance’in entegrasyonlar lideri Dark Ghosty, ağ üzerindeki yüksek talep sebebiyle Ethereum’daki işlem masraflarının bu yılın başlarında 9 bin doları gören maliyetlerle kullanıcılar için el yakacak derecede pahalı bir seviyeye çıktığını, dolayısıyla Optimism gibi ağlar üzerinde DeFi projeleri gerçekleştirmekle kullanıcıların erişimini artırdığını söylüyor.


“Iron Bank’ın sağladığı ek likidite esnekliğiyle, protokoller arası borç verme işlemlerinde kullanıcılar riski en iyi şekilde hesaplanmış getiriler elde edebilirken, süper hızlı çalışan zincirde yüksek işlem maliyetlerinden endişelenmek zorunda kalmayacaklar” diye konuşuyor Dark Ghosty.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk