Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

DeFi Platformu Credix, Kurumsal Borç Verenler ile Fintech'leri Bir Araya Getirmek için 11.25 Milyon Dolar Topladı

Merkeziyetsiz kredi piyasası, sermayeyi Brezilya dışında genişlemek için kullanacak.

7 Eylül 2022 11:51

Güncellenme: 9 Eylül 2022 11:09

Merkeziyetsiz bir kredi pazarı olan Credix, Motive Partners ve ParaFi Capital tarafından yönetilen bir A serisi finansman turunda 11.25 milyon dolar topladı. Yeni sermaye, platform geliştirme, işe alım ve diğer Web3 projeleriyle entegrasyon için kullanılacak.


Credix platformu, bankalar ve hedge fonları gibi kurumsal yatırımcıları, sermaye artırmak isteyen gelişmekte olan piyasalardaki kredi fintech'leri ve banka dışı borç verenlerle birleştirir. Böylece yatırımcılar daha az riskle daha yüksek borç verme oranlarına erişebilirler.


Finansman, şeffaflık için akıllı sözleşmeler ve USDC stabil coin kullanılarak zincir üzerinde gerçekleşir.


Credix şu anda yalnızca Brezilya'da mevcut ancak yakında diğer gelişmekte olan piyasalarda da yer almayı planlıyor.


Credix kurucusu ve CEO'su Thomas Bohner bir Medium yazısında, "Önümüzdeki on yıl içinde, borç sermaye piyasaları zincir üzerinde olacak ve demokratikleşecek," diye yazdı. Credix, bunu mümkün kılmak için altyapıyı oluşturuyor. Kurumsal yatırımcılarla FinTech borç verenlerle eşleşen yeni nesil bir kredi platformu geliştiriyor.


Turdaki diğer yatırımcılar arasında Valor Capital, MGG Bayhawk Fund, Victory Park Capital, Circle Ventures, Fuse Capital ve Abra’da vardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk