Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

DeFi Kuluçka Merkezi Cumberland Lab Görücüye Çıkıyor

Singapur merkezli giderek büyüyen Web3 laboratuvarı bu hafta bitmeden 25 çalışana sahip olacak.

22 Temmuz 2022 10:10

Güncellenme: 1 Ağustos 2022 10:29

Chicago merkezli kripto para trading devi Cumberland DRW LLC ile hem aynı ismi taşıyan hem de aynı alanda faaliyet gösteren bir Web3 ve merkeziyetsiz finans (DeFi) kuluçka merkezi Cumberland Lab, kamusal alana taşınıyor.


Mart ayında sessizce kurulan Singapur menşeli Cumberland Lab bir kuluçka merkezi. Cumberland Lab şefi Naveen Agnihotri’ye göre, 20 çalışanı olan laboratuvara bu hafta beş çalışan daha eklenecek.


2018-2019 yıllarındaki kripto kışının ardından gelen sözde “DeFi yazı” geldiği düşünülürse bu, iyi zamanlanmış bir hamle olabilir. Buna ek olarak, aşırı borçlu ve şeffaf olmayan trading platformlarının yer aldığı son tökezlemenin ardından ayakta kalan saf DeFi’ın, şimdiye dek büyük ölçüde doğruluğu kanıtlanmış durumda.


CoinDesk’e konuşan Agnihotri, “Kripto kışı ortamı token’ınızın bu ay yüzde 30 yükselip yükselmediğini öğrenmek isteyen yatırımcıların aksine, uzun vadede büyümek için iş ortakları bulmak için oldukça elverişli bir zaman” diyor.  


Halihazırda birkaç adet DeFi projesinin Cumberland Lab bünyesinde yer aldığını söyleyen Agnihotri, ayrıntı vermekten kaçınıyor.


“Laboratuvarın iki büyük önceliği var: Bir kısmında projeleri bize geldiği anda tasarlamak, diğeriyse kendi projelerimizi yürürlüğe koymak. Ekosistemi inceliyor ve var olması gereken fakat yer almayan bir ürün ya da projeye bakıyoruz. Eğer öyleyse, kendimiz yapıyoruz. Dolayısıyla bir ekip kurarak, buraya kaynak ayıracağız ve yönetimi getirerek kendimiz başlatacağız” diyor Agnihotri.


Agnihotri, Cumberland Lab’in DRW ortakları tarafından kurulduğunu söylüyor ancak bir DRW ya da Cumberland varlığı olmadığının altını çiziyor.

“Yasal olarak farklı bir şirketiz” diyor Agnihotri ve devam ediyor: “Kendi yönetimimiz var ve kararlarımızı kendimiz alıyoruz. Bununla birlikte, kurucularımızın irfanından faydalanıyoruz. Fakat burada projeleri kuluçkaya yatırıyor ve kendi projelerimizi dünyaya açarken, DRW ya da Cumberland için zoraki projeler yapmıyoruz.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Adelle Nazarian

Adelle Nazarian, ABD'deki blok zinciri ve dijital varlıkların mevcut ve gelecekteki yeniliklerini korumak ve kripto varlıklarının büyümesini sınırlayacak mevzuata karşı çıkmak amacıyla oluşturulan Amerikan Blockchain PAC'nin CEO'sudur. Düzenli olarak, toplumun en savunmasız üyelerini yükseltme yeteneği de dahil olmak üzere ekonomilerin, yönetişimin ve kültürün geleceğinde devrim yaratmada kripto ve blok zincirinin önemi hakkında konuşuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk