Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Blockwater, DeFi Kredisinde Temerrüde Düştü

Güney Kore merkezli kripto yatırım firması olan Blockwater Technologies, TrueFi’ya olan 3.4 milyon dolarlık kredisini ödeyemedi.

10 Ekim 2022 10:00

Güncellenme: 20 Ekim 2022 14:34

TruFi Pazar günü yaptığı açıklamada, Blockwater’ın temerrüde düştüğünü söyledi.


Açıklamaya göre TrueFi, 3.4 miyon dolarlık krediyi Binance USD (BUSD) stabil coin olarak alacaktı fakat durum beklediği gibi olmadı ve TrueFi, Blockwater için bir temerrüt bildirimi yayınladı.


Blockwater'ın borçlarını ödeyememesi, kripto sektöründe yaşanan iflas krizinin en son örneği oldu.


Ağustos ayında TrueFi ve Blockwater aslında krediyi yeniden yapılandırmıştı fakat buna rağmen Blockwater ödemeyi planlandığı gibi yapmadı. Blockwater yeniden yapılandırmadan sonra borcunun 654,000 dolarını geri ödemişti ancak sonunda olan oldu ve yeniden yapılandırılmış kredisini geri ödeyemedi. Şu an geriye yaklaşık 3 milyon dolarlık bir borç kaldı.


TrueFi, "ani iflasın getirdiği karmaşıklık göz önüne alındığında mahkeme denetimindeki bir davanın, taraflar için daha iyi olacağını" belirtti.


TrueFi protokolünde borç verenler ve borçlular arasındaki ilişkileri yöneten ve ArchBlock'un borç verme başkanı olan Roshan Daria, CoinDesk'e verdiği demeçte, "Çoğu zaman sıkıntılı borçlularla mahkeme dışı bir çözüm izlemeyi tercih etsek de, bazı durumlarda dava taraflar için değeri korumada en iyi seçenektir," dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk