Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

BlockFi, GBTC'yi Teminat Olarak Kabul Etmeyi Durdurma Planını Hızla Ters Çevirdi

Zor zamanlar geçiren kripto borç platformu BlockFi, Salı günü erken saatlerde Grayscale Bitcoin Trust hisselerini teminat olarak kabul etmeyeceğini söyledi. Şirket birkaç saat sonra yaptığı açıklamada, "GBTC'yi teminat olarak desteklemeyeceğimizi söylemiyoruz" dedi.

13 Temmuz 2022 08:45

Güncellenme: 13 Temmuz 2022 11:22

Kripto kredi platformu BlockFi, Salı günü erken saatlerde Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerini artık krediler için teminat olarak kabul etmeyeceği iddialarından sonra, günün ilerleyen saatlerinde pozisyonunu tersine çevirdi ve "GBTC'yi ileride teminat olarak kabul etmeyeceğimizi söylemiyoruz" dedi.


Bir BlockFi temsilcisi konuyla ilgili şunları söyledi:

“Şu anda GBTC'de herhangi bir pozisyonumuz olmasa da ve GBTC'nin teminat paketinin bir parçası olduğu birkaç krediyi kapatıyor olsak da, İLERİDE GBTC'yi teminat kabul etmeyeceğimizi söylemiyoruz. Herhangi bir teminat gibi, uygun teminat komisyonlarını sürekli olarak değerlendiriyoruz ve müşterimizin elinde bulundurduğu mümkün olan en çok teminat türünü kabul etmeyi amaçlıyoruz."


The Block'un özel haberine göre, BlockFİ günün erken saatlerinde bu hafta içinde GBTC ile ilgili resmi bir açıklama yapma planlarını iletmişti.


BlockFi CEO'su Zac Prince, BlockFi'nin bilançosunda hala "bir ton GBTC" tuttuğunu iddia eden CoinShares'ten Meltem Demirörs'ün Pazartesi günü attığı tweet'ine yanıt vererek, şirketinin "doğrudan tuttuğu GBTC’nin sıfır olduğunu" söyledi. BlockFi'de teminat olarak GBTC kabul eden birkaç küçük kredi kaldığını, bunların da kapanmak üzere olduğunu da sözlerine ekledi.


GBTC'nin yöneticisi Grayscale Investments, CoinDesk'in ana şirketi olan Digital Currency Group'a aittir.


Haber, günün erken saatlerinde bir BlockFi temsilcisi tarafından CoinDesk'e doğrulanmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk