Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Blockchain Ağı Cronos, DeFi ve GameFi Startup'larını Desteklemek için Program Başlattı

Crypto.com destekli blok zinciri, geliştiricileri erken aşamadaki projeler için finansman ve mentorluk fırsatları içeren 10 haftalık başlangıç programına başvurmaya davet ediyor.

7 Haziran 2022 16:32

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:11

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web 3 oyunlarına odaklanan Crypto.com tarafından geliştirilen blockchain ağı Cronos, erken aşama blockchain projeleri için finansman ve rehberlik sağlıyor.


100 milyon dolarlık Cronos Labs Ekosistem Fonu tarafından finanse edilen Cronos Hızlandırıcı Programı, erken aşamadaki projelere 100.000 ila 300.000 ABD doları arasında yatırım ve güvenlik denetimleri, düğüm hizmetleri ve enerji ücretleri için ek hibe finansmanı sağlayacak. Program ayrıca yeni başlayanları mentorlarla eşleştirecek ve protokol oluşturma ile ilgili konularda haftalık atölye çalışmaları sağlayacaktır. Ayrıca, katılımcı girişimler, Cronos'un VC ortaklarıyla yatırım fırsatlarını keşfedebilir.


Cronos, 10 haftalık programa katılmak için, her grupta 10 startup olacak şekilde, her yıl üç veya dört grup seçmeyi planlıyor ve ilkinin Temmuz ayında olması bekleniyor.


Cronos Genel Müdürü Ken Timsit'e göre, katılan projeler, Cronos laboratuvarlarından ve üçüncü parti yatırımcılardan ilk yatırımlarda 500.000 ila 2 milyon dolar arasında bir artış bekleyebilir.


Timsit, başlangıç programının kripto alan kullanıcılarına hitap eden projeleri desteklemeyi hedeflediğini söyledi.


Timsit, CoinDesk'e “Cronos kullanıcılarının ve daha geniş anlamda kripto ekosistemi kullanıcılarının ilgileneceğini düşündüğümüz, anlaşılması, kullanımı ve girmesi kolay ürünler arıyoruz” dedi.


Startup kurucularının programa tamamen ayrıntılı bir projeyle gelmeleri gerekmediğini belirten Timsit, şöyle devam etti:


"Tüm projeler tam olarak oluşturulmadı ve projenin sonunda, uygulama aşamasında satış konuşmasının nasıl göründüğünün anlaşılması pek olası değil. Fakat fark yaratacak olan şey, kurucunun ve kurucu ortakların işleri çözme ve [ürünleri] teslim etme konusunda bir tecrübeye sahip olup olmaması."


Cronos Accelerator; Mechanism Capital, Spartan Labs, IOSG Ventures, OK Blockchain Capital, AP Capital, Altcoin Buzz ve Dorahacks dahil olmak üzere yatırım, mentorluk ve atölye çalışmaları yoluyla katılımcı projeleri destekleyecek birçok şirketle anlaştı.


Cronos, hackathon'lara ev sahipliği yaparak, Web 3 endüstri etkinliklerine katılarak ve ağlarıyla program hakkında konuşarak program için potansiyel startup'larla bağlantı kurmaya başladı.

Cronos'un başkan yardımcısı Ella Qiang, çeşitli endüstri etkinliklerinde startup kurucularıyla yaptığı konuşmaların, şirketin gelecek vadeden birçok startup'ın vizyonunu uygulayacak ve sürdürülebilir büyüme elde edecek araçlardan yoksun olduğuna dair şüphelerini doğruladığını söyledi.


Qiang yaptığı basın açıklamasında, “Birçok (projenin) yüksek potansiyele sahip olmasına rağmen, öne çıkmak ve sürdürülebilir tokenomik oluşturmak için ihtiyaç duydukları tüm araçlara sahip olmayabileceğini fark ettik. Erken aşamadaki projeler için gerekli desteği sağlamak ve Cronos ile büyümelerini hızlandırmak istiyoruz" dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Düştü

4 Temmuz 2024 17:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk