Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Aztec, DeFi Gizlilik Köprüsü Aztec Connect’i Başlattı

Aztec yetkilisi yeni hizmeti, “Ethereum için bir VPN” diye niteledi.

7 Temmuz 2022 17:11

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 17:27

Ethereum gizlilik çözümü Aztec Network Perşembe günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan finans (DeFi) işlemleri için bir gizlilik kalkanı sağlayan bir köprü olan Aztec Connect'in artık ana ağda yayında olduğunu duyurdu.


Aztec büyüme başkanı Jonathan Wu bir röportajda CoinDesk'e “Aztec Connect'i Ethereum için bir VPN [sanal özel ağ] olarak düşünüyorum. Ethereum'da yapabileceğiniz her şeyi artık Aztec Connect sistemi aracılığıyla güvenli şekilde yapabilirsiniz” dedi.


Mart 2021'de Aztec, doğrudan Ethereum işlemleri için bir gizlilik kalkanı sağlayan zk.money protokolünü başlattı. Connect, bunu daha da ileriye taşıyarak kullanıcıların Uniswap, Lido ve Aave gibi popüler uygulamalar da dahil olmak üzere Ethereum'un DeFi ekosistemine özel olarak bağlanmasına izin veriyor. 


Bu araçla yapılabilecek DeFi işlemleri, stake etme, borç verme, takaslar ve merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) varlık yönetimini içerebilir. Aztek ağı, işlemleri Ethereum ana ağına göndermeden önce bir araya getiren, işlem veya gaz ücretlerinden tasarruf sağlayan bir sıfır bilgi toplama teknolojisi içeriyor.


Aztec Connect köprü sözleşmeleri (Ethereum akıllı sözleşmelerini Aztec'in temel toplama teknolojisine bağlayan arayüzler) veya geliştiricilerin uygulamalarını Connect ile entegre etmesine olanak tanıyan bir yazılım geliştirme kiti (SDK) aracılığıyla herkesin Ethereum uygulamalarına gizlilik özelliği eklemesine olanak tanıyacak.


Bu arada, orijinal zk.money protokolü de bir güncelleme aldı. Kullanıcılar artık Lido aracılığıyla likit varlıkn stake etme ve Element Finance'in sabit oranlı kasalarından başlayarak varsayılan olarak gizli olan DeFi etkileşimlerine erişebilir.


Wu, “Bizim inancımız, kamu ve özel uygulamaların gelecekte sorunsuz bir şekilde birlikte oynamak zorunda kalacağı yönünde. Aztec Connect, genel uygulamalara özel işlevleri nasıl sorunsuz bir şekilde ekleyebileceğinizin harika bir örneğidir" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk