Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

255 Milyon Pyth Tokeni, Gelecek Hafta 90.000 Cüzdana Ücretsiz Dağıtılacak

Pyth ağı, şu anda 120 protokolle güvence altına alınmış toplamda 1.57 milyar dolar değere sahip.

17 Kasım 2023 16:40

Güncellenme: 17 Kasım 2023 16:44

Merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcıları, gelecek hafta, fiyat verilerini sağlayan oracel ağı Pyth'ten bir airdrop alacak; toplamda 255 milyon token, 90,000 cüzdana dağıtılacak.


Pyth ağı, Chainlink gibi rakipleriyle yarışıyor. Ağ, önce birinci parti fiyat verilerini borsalardan, ticaret firmalarından ve kurumlardan toplayarak bu verileri akıllı kontratlara veya müşterilere iletiyor.


Başlangıçta 1.5 milyar tokeni sirkülasyona sokulacak olan ağın yerel tokeni PYTH'nin toplam arzının %85'i, 6-42 ay arasında kilitli olacak.


Kullanıcılar, 20 Kasım'da TSİ 17:00'de tokenleri talep edebilirler. Talep süreci 90 gün boyunca açık kalacak. 


Airdrop'a uygun olan alıcılar, Pyth verilerini kullanan merkeziyetsiz uygulamalarla etkileşimde bulunanlar veya ağın sosyal medya kanallarıyla etkileşimde bulunan aktif topluluk üyeleri olacaktır.


Chainlink, şu anda fiyat oracle sektöründe hakimiyet kurmuş durumda; DefiLlama'ya göre toplamda 14.7 milyar dolarlık varlık değeri ile %45 pazar payına sahip. Buna karşılık, Pyth 120 protokolde toplamda 1.57 milyar dolar varlık değerine sahip.


Bir Pyth blog gönderisine göre, Pyth Chainlink'in aksine CoinMarketCap gibi kaynaklar yerine doğrudan birincil kaynakları kullanmaktadır.


OKX ve HTX dahil olmak üzere birçok borsa, 20 Kasım'dan itibaren PYTH tokeni işleme açacaklarını duyurdu.


Daha Fazla Oku

    AirdropdefiPyth

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ETF'lerdeki Çıkışlara Rağmen İstikrar Kazanıyor

12 Haziran 2024 16:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk