Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

2024'ün İlk Haftalarında Kripto Dünyasını Sarsan Büyük Saldırılar

Orbit Chain, CertiK ve Upbit, Siber Saldırıların Hedefi Oldu

9 Ocak 2024 21:04

Güncellenme: 9 Ocak 2024 21:12

2024 yılının ilk haftası, kripto para dünyası için sarsıcı olaylara sahne oldu. Bir dizi büyük siber saldırı, De-Fi ekosisteminin güvenliğini tehdit etti ve kripto para yatırımcıları arasında endişeye yol açtı.


Orbit Chain Saldırısı

Öne çıkan olaylardan biri, çok sayıda blockchain'i destekleyen zincirler arası köprü hizmeti veren Orbit Bridge'in yaşadığı saldırı oldu. 


Bilinmeyen bir saldırgan tarafından gerçekleştirilen bu saldırıda, platform üzerinden 86 milyon dolar değerinde kripto para çekildi. Saldırganın, büyük bir işlemle yaklaşık 23 milyon dolar değerinde 9.500 ETH'yi bilinmeyen bir cüzdana aktardığı belirtildi. Bu olay, kullanıcıların dikkati sayesinde ortaya çıktı ve şu an için hâlâ tam bir açıklama yapılmadı. Bazı kaynaklar, bu olayın tarihteki en büyük zincirler arası köprü hack'lerinden biri olduğunu iddia ediyor.


CertiK Hacklenmesi

Bir diğer dikkat çekici gelişme ise, blockchain güvenlik ve denetleme şirketi CertiK'in hacklenmesi oldu. 


Şirket, resmi Twitter hesabının ele geçirildiğini ve hackerların kimlik avı bağlantıları yayınlayarak saldırı başlattıklarını duyurdu. Bu olay, kripto güvenliği konusundaki endişeleri bir kez daha gündeme getirdi.


Upbit'te Şüpheli İşlemler

Güney Kore'nin en büyük ve dünyanın ikinci büyük kripto borsası Upbit'te yaşanan şüpheli işlemler de haberler arasında yer aldı. 


Kripto para güvenlik şirketi Cyvers, 300'den fazla adresten anormal işlemler tespit ettiğini ve bu işlemlerin 13.000'den fazla Ethereum'u içerdiğini bildirdi.


Bu olaylar, kripto para dünyasında güvenlik önlemlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Kullanıcılar, bu tür saldırılara karşı dikkatli olmaya ve varlıklarını korumaya yönelik adımlar atmaya teşvik ediliyor.Bu haber Siber Kriptonun 3. Bölümünden derlenmiştir, bölümün tamamını CoinDesk Türkiye YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Oku

    Siber KriptoGüvenlikdefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget CEO’sundan Spot ETH ETF 19b-4 Başvurusunun Onaylanmasına İlişkin Açıklama

27 Mayıs 2024 18:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk