Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Turan Sert

 • 2017 yılından bu yana Web3 olarak adlandırılan blokzincir temelli merkeziyetsiz teknolojiler konusunda araştırmalar yapan Turan Sert, bu alanda yaptığı çalışmalar sonucu yayınladığı yazıları “Sorularla Blockchain” ve “Sorularla DeFi - Merkeziyetsiz Finans” adlı kitaplar altında topladı. Klasik finans ve teknoloji ağırlıklı kariyerine Arthur Andersen’da denetim ve Garanti Bankası’nda yatırım bankacılığı ile başlayan Turan Sert, Booz Allen New York ofisinde üç yıl süren yönetim danışmanlığı sonrası 2005 yılında Türkiye’ye döndü. Çeşitli Fiba Grubu iştiraklerinde murahhas azalık ya da yönetim kurulu üyelikleri ve 2014-16 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi’nde CBO’luk görevinde bulundu. Halen blokzincir teknolojileri konusunda Paribu ve BlockchainIST Center’a danışmanlık vermekte. Turan Sert, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme (BA, 1995) ve Harvard Business School (MBA, 2001)’da tamamladı.

  Son Yazılar

  Şirketler

  Web3’ün Uygulama Alanları: Sağlık

  Bu yazımızın konusu Web3’ün sağlık alanındaki ilginç bir girişimi olan Vibe Bio.

  2022’ye Veda Ederken…

  Gelin bu yazımızda bitirmekte olduğumuz yıla genel bir bakış atalım.

  DeFi

  DeFi-TradiFi Oyun Havuzundan İlk İzlenimler

  Bu yazımızda, Singapur Merkez Bankası'nın organize ettiği ve üç geleneksel kurumun merkeziyetsiz finans platformları üzerinden gerçekleştirdikleri bir deneyin hikayesini anlatacağız.

  DeFi

  FTX Olayı ve DeFi’ye Etkisi

  Bu yazımızda sonu FTX'in iflası ile biten geçen hafta yaşanan olaylardan ve bu olayların merkeziyetsiz finansa etkilerinden bahsedeceğiz.

  Teknoloji

  Başımızı Sokacak Bir NFT’miz Olsa!

  Geçtiğimiz haftalarda blok zincir üzerinde bir gayrimenkul token satışı gerçekleşti. Peki bu işlem sırasında neler yaşandı?

  Teknoloji

  Merkeziyetsiz Dünyanın Öne Çıkan Aktörleri Kimler?

  Merkeziyetsiz dünyanın gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan ve hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlayan yeni oluşumların getirileri neler olacak?

  Teknoloji

  Devcon 7 Neden İstanbul’da Olmalı?

  Ethereum’un en büyük etkinliği olan Devcon’un İstanbul’da düzenlenmesi halihazırda yoğun ilgi gören blokzincir ve kripto teknolojilerinin daha da öne çıkmasına zemin hazırlayabilir.

  Teknoloji

  Ethereum ‘The Merge’ ve Sonrası

  Ethereum dünyasında bu hafta yaşanan merge olayından sonra sırada neler var?

  DeFi

  Tornado Cash Olayı DeFi’yi Nasıl Etkiler?

  Kripto dünyasının Tornado Cash olayına verdiği tepkiler neler oldu?


  Yazarlardan
  Berkay Aybey

  Haftaya Bakış: Sektörün Likidite Krizi ve DeFi Alanındaki Gelişmeler

  4 Şubat 2023 17:20
  Michael J. Casey

  Fed Politikaları Wall Street’teki Bitcoin Söylemlerini Sekteye Uğratabilir

  4 Şubat 2023 09:23
  Tal Elyashiv

  Girişim Sermayesini FTX’e Yatırım Yaptı Diye Suçlamak Anlamsız

  5 Şubat 2023 16:30

  Kategoriler

  Yazarlar

  Piyasalar

  Şirketler

  E-Bülten

  Politika

  Teknoloji

  Kripto Paralar

  Hakkında

  Hakkında

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu

  Künye

  Çerez Politikası

  Reklam Verin

  KVKK Başvuru Formu

  İletişim

  Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


  Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  @2022 CoinDesk