Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Michael J. Casey

 • Michael J. Casey, CoinDesk'in baş içerik sorumlusudur. Casey, daha önce, dijital içerik için kaynak verileri geliştirmek üzere kurucu ortağı olduğu Streambed Media'nın CEO'suydu. Ayrıca MIT Media Labs'a ait Digital Currency Initiative'de kıdemli danışman ve MIT Sloan School of Management'ta kıdemli öğretim görevlisiydi. Casey MIT'ye katılmadan önce, küresel ekonomik meseleleri kapsayan kıdemli bir köşe yazarı olduğu The Wall Street Journal'da 18 yıl geçirdi. Casey, Paul Vigna ile birlikte yazdığı "The Age of Cryptocurrency: How Bitcoin and Digital Money Are Challenge the Global Economic Order" ve "The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything" de dahil olmak üzere beş kitap yazmıştır. Casey, CoinDesk'e tam zamanlı olarak katıldıktan sonra çeşitli ücretli danışmanlık pozisyonlarından istifa etti. MIT Media Lab's Digital Currency Initiative ve The Deep Trust Alliance dahil olmak üzere kar amacı gütmeyen kuruluşlara danışman olarak ücretsiz görevlerde bulunuyor. Streambed Media'nın hissedarı ve icracı olmayan başkanıdır. Casey, Bitcoin sahibidir.

  Son Yazılar

  Piyasalar

  Fed Politikaları Wall Street’teki Bitcoin Söylemlerini Sekteye Uğratabilir

  Ocak ayında yaşanan gelişmeler ve işgücü raporu, neden bitcoin alınması gerektiğine dair söylemleri boşa çıkarsa da bitcoin’in asıl değer önermesi gelişmekte olan piyasalarda kendini gösteriyor.

  Şirketler

  Teknoloji Devlerinin Para Sıkıntısı: Web2’nin Sonu mu Geliyor?

  Teknoloji Devlerinin Para Sıkıntısı: Web2’nin Sonu mu Geliyor?

  Piyasalar

  Kripto Kelimesinin Havası Bozuldu. Yeni Bir Markalama Lazım.

  Kripto, sadece getiri elde etme odaklı kripto paraları ifade eder hale geldikçe teknolojinin geniş kullanım alanını vurgulamakta yetersiz kalıyor.

  Piyasalar

  2022 ve Kriptoyu Sonsuza Dek Değiştiren Beş Ders

  Evet, işte her yıl sonunda yapılan ve yeni yıla dair beklentileri ve temennileri konuştuğumuz o yazının zamanı geldi.

  Politika

  Kripto Twitter’ın Sonu mu Geliyor?

  Twitter’dan milyonlarca kişinin ayrılması, bu platformdaki fikir çeşitliliğini de tehdit ediyor ve kripto severlerin merkeziyetsiz Web3 sosyal medyasına yönelmesine zemin hazırlıyor.

  Piyasalar

  FTX’in ve Kriptonun Çöküşü Kapitalizmin Sınırlarını Gösteriyor

  Yatırımcılar piyasadan gelen yanıltıcı sinyaller nedeniyle yanlış yola saptılar. Bu sinyaller yatırımcıların tokanize varlık borsalarının gerçek hayattaki kullanım alanları yerine tamamen merkeziyetsiz borsalara odaklanmalarına neden oldu.

  Teknoloji

  ChatGPT Aramayı Öldürecek ve Web3’e Bir Köprü Olacak

  OpenAI’ın sorulara anında yanıt veren platformu Googe’a ve onun reklam modeline olan bağımlılığa son verebilir ve şirketlerin NFT üzerinden gelir elde etmelerine imkân sağlayabilir.

  Şirketler

  Kriptoyu Markaların Kurtaracağını Sanıyorsanız Dikkatli Olun

  Geleneksel platformlar ve mega şirketler blok zinciri platformlarını ana akıma taşımaya hevesli. Ancak bu sistemlerin, büyük kurumsal yapıların kontrolüne girmeyecek biçimde kurgulanması gerek.

  Politika

  Kriptonun İnsani Zaafı: Kahraman Tapınıcılığı

  FTX’in çökmesi öncesinde Sam Bankman-Fried’in aşırı takdir edilmesi doğal bir durum. İleride yeniden pişman olmamak için bu kırılganlığın farkına varmalı ve uygun düzenlemelerle tedbir almalıyız.


  Yazarlardan
  Berkay Aybey

  Haftaya Bakış: Sektörün Likidite Krizi ve DeFi Alanındaki Gelişmeler

  4 Şubat 2023 17:20
  Michael J. Casey

  Fed Politikaları Wall Street’teki Bitcoin Söylemlerini Sekteye Uğratabilir

  4 Şubat 2023 09:23
  Tal Elyashiv

  Girişim Sermayesini FTX’e Yatırım Yaptı Diye Suçlamak Anlamsız

  5 Şubat 2023 16:30

  Kategoriler

  Yazarlar

  Piyasalar

  Şirketler

  E-Bülten

  Politika

  Teknoloji

  Kripto Paralar

  Hakkında

  Hakkında

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu

  Künye

  Çerez Politikası

  Reklam Verin

  KVKK Başvuru Formu

  İletişim

  Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


  Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  @2022 CoinDesk