Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Berkay Aybey

 • İzmir-Konak doğumlu. Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü mezunu. Yaklaşık 2017 yılından beri kriptoparalarla ilgileniyor. BV Crypto bünyesinde kriptoparalarla ilgili araştırma süreçlerini yönetiyor.

  Son Yazılar

  Haftaya Bakış: Sektörün Likidite Krizi ve DeFi Alanındaki Gelişmeler

  Oldukça dinamik bir haftayı geride bırakırken, gündemin demirbaşı haline gelen Sam Bankman-Fried ve FTX iflas süreçlerine ek olarak, bu sayımızda maalesef yeni bir hack vakasını daha size aktarıyorum. Tüm bunlara rağmen olumlu haberlerin sayısı da hiç az değil. Özellikle ülkelerin ve bankaların adaptasyon hamleleri son derece umut verici.

  Haftaya Bakış: Merkeziyetsiz Finans Piyasası, Regülasyonlar ve Hacklenmeler

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasasının domine ettiği bir haftayı geride bıraktık. Bu sayımızda önemli bir yer kaplayan DeFi’a ek olarak FTX’le ilgili yeni gelişmeler, regülasyonlar, hacklenmeler gibi çeşitli haberleri bulacaksınız.

  Haftaya Bakış: Likidite Krizinin Son Kurbanı Genesis ve İddiaların Odağındaki Nexo

  Terra Luna’nın batışından bu yana içerisinde bulunduğumuz likidite krizinin son kurbanı Genesis oldu. Şirketin iflas başvurusunda bulunması, geçtiğimiz haftada kripto piyasasının milat taşları arasında kendine yer buldu. Bu sayımızda ayrıca, uluslararası bir dışlanmaya maruz kalan Nexo ile ilgili gelişmeler, Rusya-İran arasındaki kripto para projesi dahil olmak üzere çok önemli diğer gelişmeleri de bulacaksınız

  Haftaya Bakış: Genesis ile Gemini Arasındaki Anlaşmazlık ve NFT Piyasasındaki Gelişmeler

  Yılbaşı arasının verdiği durgunluğun ardından piyasadaki gelişmeler son sürat devam ediyor. FTX sürecindeki gelişmeler bir yana, Genesis ve Gemini arasındaki anlaşmazlık bambaşka bir boyuta geçmişken SEC iki şirketi de dava ederek duruma el koymuş gözüküyor. Öte yandan NFT piyasasındaki gelişmeler yine bültenimizin sonunda önemli bir yer kaplıyor.

  Teknoloji

  Haftaya Bakış: Sam Bankman-Fried ve Sektörün Likidite Krizleri

  Yılbaşı sonrasındaki ilk sayımızda, Sam Bankman Fried (SBF) ve FTX odağındaki yeni haberlerle birlikte, başta Celsius olmak üzere piyasadaki likidite kriziyle ilgili oldukça önemli gelişmeleri bulacaksınız.

  Haftaya Bakış: FTX Krizi ve Sektörün Likidite Sorunları

  Bu sayımızda, öncelikle FTX ile ilgili gelişmelere, ardından likidite problemlerine ve son olarak NFT haberleri üzerinden aynı zamanda Solana ağının kan kaybetmesine değineceğim.

  Haftaya Bakış: SBF'nin ABD'ye İadesi ve Regülasyonlar

  Sam Bankman-Fried’in (SBF) ABD’ye iadesi ve buna bağlı süreçlerin gündeme damga vurduğu bir dönemden geçtik. regülasyon konusunda yoğun bir hafta oldu denilebilir. Brezilya’da onaylanan kripto para yasası, bu regülasyonlar içerisinde en dikkat çeken konu oldu. Ayrıca, likidite problemleri ve NFT adaptasonuyla ilgili gelişmeler, her sayımızda olduğu gibi bu sayımızın da ana konuları arasında önemli bir yere sahip.

  Haftaya Bakış: FTX Krizindeki Tarihi Gelişmeler

  SBF'nin tutuklanması, Alameda Research'ün müşteri fonlarını kullandığını FTX'in eski bir çalışanının ihbar etmesi ve The Block skandalı gibi tarihi gelişmelere tanık olduğumuz bir haftayı geride bıraktık.

  DeFi

  Haftaya Bakış: Sam Bankman-Fried'in Kanun Yapıcılarla Yoğun Mesaisi, DeFi ve CBDC'deki Gelişmeler

  Geçtiğimiz hafta, FTX konusu daha çok Sam Bankman-Fried (SBF) üzerinden gündemi meşgul etmeye devam etti. SBF’nin oturumlara katılıp sorulara cevap vermesi üzerine, kongre üyelerinden de art arda davetler gelmeye başladı. Her zamanki gibi DeFi ve CBDC konu başlıklarında yine dopdolu gelişmeler yaşanırken, NFT ve metaverse gündemi oldukça yoğundu.


  Yazarlardan
  Berkay Aybey

  Haftaya Bakış: Sektörün Likidite Krizi ve DeFi Alanındaki Gelişmeler

  4 Şubat 2023 17:20
  Michael J. Casey

  Fed Politikaları Wall Street’teki Bitcoin Söylemlerini Sekteye Uğratabilir

  4 Şubat 2023 09:23
  Tal Elyashiv

  Girişim Sermayesini FTX’e Yatırım Yaptı Diye Suçlamak Anlamsız

  5 Şubat 2023 16:30

  Kategoriler

  Yazarlar

  Piyasalar

  Şirketler

  E-Bülten

  Politika

  Teknoloji

  Kripto Paralar

  Hakkında

  Hakkında

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu

  Künye

  Çerez Politikası

  Reklam Verin

  KVKK Başvuru Formu

  İletişim

  Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


  Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  @2022 CoinDesk