Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Sponsorlu İçerik
16/04/2023 12:31

Bitci, Global Fan Token ile ekosisteminde çığır açmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci, kripto para ekosisteminde çığır açacak olan yeni token’ını duyurdu. Borsa, Bitcichain üzerinde geliştirdiği Global Fan Token ile ezberleri bozarak piyasalarda büyük bir ses getirmeyi hedefliyor.

Kripto para borsası Bitci, Twitter Space üzerinde gerçekleştirdiği canlı yayın ile yeni ürünü Global Fan Token’ı tanıttı. Borsa kendi blockchain ağı üzerinden geliştirdiği bu kripto para ile bir yandan fan tokenlar’daki düşük utility ve hacim problemini çözerken diğer yandan da içinde bulunduğu ekosistemin ezberlerini bozuyor.


Bitci’nin duyurduğu yeni ürünü Global Fan Token işlemlerinden toplanan komisyonlar bir fon içerisinde toplanırken, buradan elde edilecek finansman imkanıyla da yeni anlaşma ve iş birlikleri gerçekleştirilerek fan token’a sınırsız bir utility sağlanacak. Ayrıca Global Fan Token ile ilgili süreçlerde topluluk kararı önemsenirken, yatırımcılar da proje ile ilgili süreçlerde söz sahibi olabilecek.


Diğer fan tokenlar’da olduğu gibi yalnızca tek bir kulüp sponsorluğu temelinde kurulmayan Global Fan Token, bu bağımsızlığın verdiği güçle tüm enerjisini ve gelirini yatırımcıları için kullanacak. Öte yandan Bitci platformlarında yer alan diğer fan tokenlar ile entegre edilecek olan Global Fan Token, böylece içinde bulunduğu ekosistemle birlikte büyüyecek.


Global Fan Token’ın arzı 17 Nisan 2023 15.00’da başlayıp 1 Mayıs 2023 15.00’da son bulacak. Token için herhangi bir token bulundurma şartı ise aranmayacak. Global Fan Token, TL ile alınmasının yanı sıra Bitcicoin ve Bitci bünyesindeki fan tokenler yakılarak da satın alınabilecek.


“Yatırımcıların ve taraftarların talebi, beklentisi nedir oldukça iyi biliyoruz”


Global Fan Token’a ilişkin açıklamalarda bulunan Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, projenin ekosistem için çığır açacak nitelikte olduğunu söyledi. 


Kripto para piyasalarına ve fan token yatırımcılarına böylesi yenilikçi bir ürünü kazandırdıkları için heyecanlı olduklarını ifade eden Yeygün, “Bitci olarak bugüne kadar birçok fan token projesine imza attık. Bu sayede yatırımcıların ve taraftarların talebi, beklentisi nedir oldukça iyi biliyoruz. Global Fan Token da tüm öğrenimlerin, deneyimlerin ve kurumsal birikimlerin sonucunda doğan bir proje. Bu token ile hem spora ve sporcuya verdiğimiz desteği pekiştirmeyi hem de utility ve hacim sorununu çözerek fan token yatırımcılarının beklentilerini karşılamayı amaçlıyoruz. Bitci’de bulunan diğer fan tokenlar ile sağlayacağımız entegrasyon sayesinde Global Fan Token’ı içerisinde bulunduğu ekosistemle birlikte büyüyen, bağımsız ve çığır açıcı bir proje olarak görüyoruz. Bu bağlamda Global Fan Token’ın ilk adımı olarak S Sport ile bir anlaşma gerçekleştirdik. Global Fan Token sahipleri ilerleyen dönemlerde çok uygun fiyatlarla S Sport Plus üyeliğine sahip olabilecekler.” dedi.


Ayrıca yayına katılım sağlayan Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu, kripto para dünyası ve spor dünyasının benzerliklerine değinerek bu iki dinamik sektörün birbirini beslemesi gerekiğine değinerek Global Fan Token sürecinde Bitci ekibine başarı dileklerini iletti.


Bitci

2018 yılında piyasaya sürülen Bitci TR, Türkiye merkezli bir merkezi borsadır. 5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya hizmet verdiğini iddia eden Bitci TR, yedi Türk bankasıyla sağladıkları entegrasyonlar aracılığıyla 7/24 Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerine hizmet vermektedir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk