Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto 2024: Sırada Ne Var? - "Biz Gate.io ve Gate TR olarak tüm ihtimallere karşı hazırlığımızı yaptık."

Özel serinin bu bölümünde Gate TR CEO'su Kafkas Sönmez ile 2024 yılına dair öngörülerini ele aldık.

27 Aralık 2023 12:55

Güncellenme: 27 Aralık 2023 13:22

Bu röportaj Consensus Magazine - Kripto 2024: Sırada Ne Var? serisinin bir parçasıdır.


1) 2024’e dair genel beklentileriniz neler? Yeni yılı hangi dinamiklerin şekillendireceğini düşünüyorsunuz?

2024’te birçok önemli olaya tanıklık edeceğiz.


Bitcoin ETF ve sonrasında Ethereum ETF gelebilir. Bitcoin halving ile de boğa koşusu daha da hızlanabilir. Ethereum Cancun-Deneb ve FTX davasındaki gelişmeler de piyasayı etkileyecek hususlar. Türkiye’de ise 2024’ün en önemli başlığı kripto para yasası olacak.


2) 2024'te düzenlemeler konusunda yerel ve global beklentileriniz neler?

2024’te en önemli gündem maddemiz elbette regülasyon. 


Türkiye’de tüm paydaşların ortak bir regülatif çerçeve oluşturması yerel piyasayı canlandırır. Küresel borsaların dikkatini çeker ve kullanıcı için de güven oluşturur.


Küresel yatırımcılar gözünde güven inşa etmek istikrarlı adımlarla, net bir stratejiyle mümkün olur. Kapsamlı ve üzerinde uzlaşılan bir yasal çerçeve, halihazırda Türkiye’yi Ortadoğu, Balkanlar ve yakın coğrafyada kripto paranın merkezi haline getirecektir. 


Bu durum ülkemizde yabancı yatırımları artırırken, zaten kripto adaptasyonu açısından lider olan Türkiye’de, yatırımcı topluluğunun kripto benimsemesini de hızlandıracak. Ayrıca Türkiye’deki geleneksel finans sektörü oyuncuları, varlık yönetimi şirketleri, kripto varlıkları da yüksek değerli yatırımcılarına sunabilir hale gelecek. Biz Gate.io ve Gate TR olarak tüm ihtimallere karşı hazırlığımızı yaptık. Çok daha güçlü şekilde 2024’te hedefimize yürümeye devam edeceğiz.


3) Sizler 2024’te hangi projelerle ve yaklaşımlarla fark oluşturmayı hedefliyorsunuz? 2024’e dair planlarınızın genel çerçevesi nedir?

Gate.io’nun dünya çapında 6 milyar doları aşan 24 saatlik işlem hacmi ve 14 milyonu aşkın kullanıcısı mevcut. 


Türkiye’deki bir yıllık süreçte de önemli rakamlara ulaştık. Son 6 ayda kullanıcı sayımızı %186, Türkiye’deki işlem hacmini ise %113 artırdık. 2024’te Gate.io ve Gate TR’nin büyümesine devam edecek. Gate TR’de halihazırda 150’den fazla paritede Türk Lirası ile alım satım yapılabiliyor. 2024’te Türk Lirası paritesindeki coin sayısını artırmayı ve ürünümüzü globaldeki gücümüzle geliştirmek istiyoruz. Topluluğumuzla daha güçlü bağlar kuracağız. 


4) 2024’te hangi projelerin, dikeylerin ön plana çıkacağını düşünüyorsunuz?

2024’te odağımızda kesinlikle Web3 var. 


2023’ün son çeyreğinde Gate.io olarak da Web3’ün potansiyelini öne çıkarmak için harekete geçtik. Web3’e tek tuşla geçişi mümkün kılan Web3 ürünümüzün geliştirmeleri devam ediyor. Sadece kriptoya değil merkeziyetsiz finansa da açılan kapı Gate.io olacak. Yeni yılda odağımızda Web3 ve buna bağlı gelişen teknolojiler var. Daha Fazla Oku

    Kripto 2024: Sırada Ne Var?GateBitcoinEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ali Yüksel

CoinDesk Türkiye'de ürün yöneticisi olarak yazılım, tasarım ve içerik ekibiyle doğrudan çalışmaktadır. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan Ali, uzun süredir ürün yönetimi alanında çalışıyor. Daha önce medya, eğitim teknolojileri, dijital tarım ve mobil uygulama zekası dikeyinde çözümler üreten teknolojilerde ürün yöneticisi olarak sorumluluk aldı. Aktif bir YGA gönüllüsü olarak insanlığa faydalı, çift kanatları gençler yetiştirme motivasyonuyla Bilim Seferberliği projesini destekliyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk