Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Orbit Bridge, Platformdaki 86 Milyon Dolarlık Kayıpla Hacklendi

29 Şubat 2024 16:40

Bu bölümde, 2024 yılının ilk haftasında kripto dünyasını sarsan büyük De-Fi saldırılarını ve ekosistemin siber gündemini inceliyoruz.


Orbit Chain Saldırısı ve Etkileri

İlk gündem maddemiz, Orbit Chain'in yaşadığı büyük saldırı. 86 milyon dolarlık kaybın ardından ekosisteme olan etkileri ve bu tür saldırıların önlenmesine yönelik stratejileri tartışıyoruz.


CertiK Hack Olayı ve Siber Güvenlik

Kripto güvenlik şirketi CertiK'in hacklenmesi ve bu olayın ekosisteme etkisi üzerine derinlemesine bir analiz yapıyoruz. Siber güvenlik önlemlerinin önemi ve kullanıcıların korunması için alınması gereken adımlar üzerinde duruyoruz.


Upbit'teki Şüpheli İşlemler ve Güvenlik Tedbirleri

Upbit borsasındaki şüpheli işlemler ve bu tür olayların yarattığı riskler. Kripto borsalarının kullanıcıları korumak için aldığı önlemleri ve yatırımcıların güvenliğini sağlamak adına atılabilecek adımları ele alıyoruz.


2024 Yılı Kripto Güvenlik Öngörüleri

Yılın ilk haftalarında yaşanan bu olayların ışığında, 2024 yılı için kripto güvenliği alanında yapılması gerekenleri ve beklenen gelişmeleri özetliyoruz. DeFi saldırıları, zincirler arası köprü güvenliği ve daha fazlasını tartışıyoruz.

Video Bulunamadı.

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk