Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Kuzey Koreli Hacker Grubu Lazarus, Saldırı Odağını Kripto Para Sektörüne Çevirdi

29 Şubat 2024 16:14

Siber Kripto 2. Hafta | Siber Güvenlik ve Kripto Ekosisteminin Güncel Gelişmeleri


Curve Finance Hack ve LP Ödemeleri

İlk haberimiz Curve Finance'den geliyor. 61 milyon dolarlık büyük bir siber saldırının ardından, Curve topluluğu likidite sağlayıcılarına (LP'ler) ödeme yapılmasına karar verdi. Bu durumun ekosistem üzerindeki etkilerini ve önemini tartışıyoruz.


Lazarus Grubu Tehdidi

Dikkat çeken bir diğer konu ise, Kuzey Kore kökenli Lazarus hacker grubunun son hareketleri. Aralık ayından bu yana kripto kullanıcılarına yönelik saldırılarını sürdüren grubun stratejileri ve bu saldırıların ekosisteme etkileri üzerine derinlemesine bir analiz yapıyoruz.


NFT Sözleşmelerinde Güvenlik Zafiyetleri

Son haberimiz, NFT Trader’ın hacklenmesi ve bu olayın ardından kripto platformlarının NFT sözleşmelerindeki güvenlik açıklarına karşı aldıkları önlemlerle ilgili. Bu durumun Web3 güvenliği için ne anlama geldiğini inceliyoruz.


2023 Kripto Güvenlik Raporu

Yıl boyunca yaşanan siber saldırıları, artan saldırı oranlarını ve ekosistemin evrimini özetliyoruz. DeFi, %51 saldırıları ve dijital varlıkların yükselişi gibi konuları ele alarak, 2024 için öngörülerde bulunuyoruz.

Video Bulunamadı.

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk