Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Ekosistemde Hack Vakaları ve Arka Planı: Borsa, Cüzdan ve Web3 Oyunu

23 Şubat 2024 15:57

WEB3 ekosisteminde siber gündemi masaya yatırdığımız CyberCrypto programının ilk bölümü yayında. Meltem Erdem ile haftanın gündemini ve konuların perde arkasını ele aldık.


1) Eski bir Amazon güvenlik mühendisi, global iki kripto para borsasını hackleyerek, 12,3 milyon doları ele geçirmekten suçlu bulundu. 


2) Geçelim bir diğer haberimize; haberimiz Ledger saldırısının arka yüzüyle ilgili. Ledger Connect hackerı, kullanıcıları nasıl kandırdı? Kısaca aktaralım


3)Insomniac Games, yakın zamanda hacklendi ve hackerların istediği 50 BTC yaklaşık 2 milyon dolar ödeme gerçekleşmediğinden terabaytlarca veri internete sızdırıldı.


4) Peer to peer ticaret platformu olan NFT Trader, 16 Aralık'ta hackerların milyonlarca dolar değerindeki, değiştirilemez tokenleri çalmasına olanak tanıyan bir güvenlik ihlali yaşadı.

Video Bulunamadı.

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk