Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Bakan Mehmet Şimşek'ten Kripto Varlık Düzenlemelerinde Güvenlik Vurgusu

29 Şubat 2024 16:49

Bu bölümde, Siber Kriptonun dördüncü haftasında kripto dünyasını sarsan büyük De-Fi saldırılarını ve ekosistemin siber gündemini inceliyoruz.


SEC Twitter Hesabının Hacklenmesi ve Bitcoin ETF Spekülasyonları

İlk haberimiz, SEC’in Twitter hesabının hacklenmesi ve ardından yayılan yanıltıcı Bitcoin ETF onay haberleriyle ilgili. Bu olayın piyasalar üzerindeki etkisi ve ardındaki detayları masaya yatırıyoruz.


Mandiant ve Twitter Güvenliği

Bir diğer önemli gelişme ise, güvenlik devi Mandiant'ın Twitter hesabının hacklenmesi ve bu durumun kripto topluluğunda yarattığı etkiler. Bu olayın ve güvenlik ihlallerinin geniş çaplı sonuçlarını ele alıyoruz.


Lazarus Grubunun Bitcoin Transferleri

Lazarus hacker grubunun son hareketlerine dair detayları paylaşıyoruz. Grubun binlerce Bitcoin transferi gerçekleştirdiğine dair on-chain verileri ve bunun ekosistem üzerindeki etkilerini inceliyoruz.


Telcoin Hack ve Güvenlik Açığı

Ethereum tabanlı Blockchain projesi Telcoin'in karşılaştığı güvenlik açığı ve kullanıcı hesaplarından çalınan fonların iadesine ilişkin son durumları tartışıyoruz.


Anonim Cüzdanın Gizemli Bitcoin İşlemleri

Bir anonim cüzdanın Bitcoin blockchain'ine yazdığı şifreli verilere ve bu işlemlerin ardındaki gizeme derinlemesine bir bakış atıyoruz.


Türkiye'de Kripto Para Düzenlemeleri

Türkiye'de kripto para düzenlemelerine ilişkin son gelişmeleri ve Bakan Mehmet Şimşek'in açıklamalarını değerlendiriyoruz.

Video Bulunamadı.

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk