Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Dijital Currency Group, Blockchain Güvenlik Firması dWallet Labs için 5 Milyon Dolar Toplamaya Öncülük Ediyor

Yatırım, merkeziyetsiz cüzdan erişimine odaklanan yeni bir Layer 1 blockchain’i olan Odsy Network'te projeler oluşturmaya yardımcı olacak.

18 Ağustos 2022 16:57

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 17:41

Node Capital ve CoinDesk'in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG), özelleştirilebilir erişim izinlerine sahip merkeziyetsiz kripto cüzdanlarına odaklanan yeni bir Layer 1 blockchain’ i olan Odsy Network için projeler geliştiren blockchain güvenlik firması dWallet Labs için 5 milyon dolarlık bir tohum öncesi finansman turuna öncülük ettiler.


Kripto endüstrisinin hızla büyümesi, yeni protokoller, varlıklar ve blockchain için sürekli olarak genişleyen bir erişim ağı oluşturdu. Bu da genellikle kullanıcların eline kalmak yerine anahtar adı verilen bir kuruluş tarafından merkezi erişim kontrolü elde edilmesi gerektiği anlamına geliyor.


Odsy Network, özelleştirilebilir erişim kontrolü sunan dinamik merkeziyetsiz cüzdanlar (dWallets) etrafında oluşturuldu ve kendi kripto ekosisteminin temel katmanı olarak hizmet ediyor. dWallet'lar ilkel blockchain’lerdir, yani diğer projeler cüzdan altyapısının üzerine inşa edilebilir ve bu da diğer blockchain’lere özel erişim hakkı sunar.


dWallet Labs kurucusu ve CEO'su Omer Sadika, basın açıklamasında, "Bugün, bir not alma uygulaması veya bir banka hesabı için erişim kontrolüne sahip olmayı önemsiz buluyoruz" dedi. "Ancak konu kriptoya geldiğinde blockchainden kaynaklanan zayıf erişim kontrolü ve merkezi çözümler arasında bir tercih yapmamız gerekiyor. "


Finansman turundaki diğer katılımcılar arasında Amplify Partners, Lightshift Capital, Liquid2 Ventures, Collider Ventures, Lemnsicap, Heroic Ventures, Impatient Ventures, Zero Knowledge, Dispersion Capital, Token Bay Capital, Tykhe Block Ventures, Cerulean Ventures ve Earl Grey Capital yer aldı.


Odsy Ağı, Sadika, David Lachmish, Sean Lee ve Yehonatan Cohen Scaly tarafından kuruldu. Eski Algorand Vakfı CEO'su Lee'yi icra direktörü olarak bulunduran İsviçre merkezli Zug, Odsy Vakfı, daha geniş Odsy ekosistemini destekleyecek ve geliştirecek. DWallet Labs araştırma ve geliştirme kuruluşu, Odsy Vakfı'na profesyonel hizmetler sunacak ve Odsy Network'ü oluşturanları destekleyecektir.


DWallet ve Odsy Network için yakın dönem yol haritası şimdiden yeni sermaye infüzyonları yer alıyor.


Lee, CoinDesk ile yaptığı röportajda, "Bir sonraki finansman turlarıyla zaten süreçten geçiyoruz ve bunların çoğu önümüzdeki haftalarda ve aylarda ortaya çıkacak" dedi. "Tohum öncesi tur aslında Odsy Network'ü gizlilikten çıkarabilmek için özel olarak ekibi ve arayüzü oluşturmaktı."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk